Kredi Kartımdan Neden Nakit Avans Çekemiyorum? Kredi Kartı Nakit Avans Çekme İşlemi

Anlık nakit ihtiyacınızı karşılamanız gerektiği durumlarda bazı sorunlar sebebiyle kredi kartınızdan nakit avans çekemiyor olabilirsiniz. Düzenli ödeme yapılmaması veya sadece asgari ödemeler yapmanız halinde bankalar bu özelliği kapatabilir.

Kredi Kartımdan Neden Nakit Avans Çekemiyorum? Kredi Kartı Nakit Avans Çekme İşlemi

Anlık nakit ihtiyaç durumlarında kredi kartları ile nakit avans çekimi yapılabilmektedir. Ancak bazı zamanlarda bankamatiklerden bu işlemi gerçekleştiremeyebilirsiniz. Bu durumlarda bankanızla iletişime geçerek hangi sebeplerden nakit avans çekemeyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

3 Kere Geç Ödeme Yapmak

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, 1 yıl içerisinde kart borcunun 3 kere geç ödenmesi durumunda nakit avans özelliğini kapatmaktadır.

Sadece Asgari Tutar Ödemesi Yapmak

Kredi kartı borcunun sadece asgari tutarının ödenmesi halinde nakit avanslar kapatılmaktadır. Nakit avans özelliğini aktif olarak kullanabilmek için 3 ayda bir kere olmak suretiyle borçların tamamı ödenmelidir.

Ziraat Bankası Nakit Avans Çekilmiyor

Ziraat Bankası kredi kartı müşterileri 3 kere eksik ödeme yapmış olması halinde nakit avans çekemezler. Yıl içerisinde kart borcunun geç ödenmesi halinde nakit avans çekimlerinizi yapamamaya başlarsınız. Borcunuz bir gün bile gecikse bile bankadan çekimlerinizi yapamazsınız. Üç ayda bir borcun tamamını ödemeniz halinde nakit avans çekimlerine yeniden başlayabilirsiniz.

Nakit avans çekememenizin bir diğer sebebi ise kredi kartının son kullanma tarihinin geçmiş olması olabilir. Bunun yanı sıra çekmek istediğiniz para tutarının, limiti aşması da para çekmenize engel olacaktır.

Akbank Nakit Avans Çekilmiyor

1 yıllık süre zarfında 3 kere asgari ödeme yapılmaması halinde kredi kartı limitinizi artıramaz, nakit avans çekimleri yapamazsınız. 3 aylık bir süreçte borcunuzun tamamının kapatılması halinde nakit avans çekimlerine yeniden başlayabilirsiniz.

Kredi Kartıyla Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Kredi kartı nakit avans çekme işlemlerinde belirli bir limite kadar nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Nakit avans limitleri genellikle kredi kartı limitiyle eşdeğer olmaktadır. Ancak kredi notunuz uygun ve bankadan böyle bir işlemi talep ederseniz banka nakit avans limitinizi artırabilir.

Nakit Avanslara Ne Kadar Faiz Uygulanır?

Kredi kartı ile nakit avans çekimleriniz için uygulanan faiz tutar ile doğru orantılıdır. Ne kadar yüksek tutar çekerseniz o kadar yüksek ödersiniz. Bankaların faiz oranları değişiklik göstermekle birlikte, en yüksek faizler nakit avans çekimleri için uygulanır.

İş Bankası’ndan Nakit Avans Çekilmiyor

İş Bankası kredi kartınız var ve nakit avans çekemiyorsanız, yılda 3 kere borcunuzun tamamını ödemelisiniz. Özelliği aktif olarak kullanabilmek için asgari ödemeden daha yüksek bir ödeme yapmalısınız.

Denizbank Nakit Avans Çekilmiyor

Denizbank’ta 3 ayda bir kredi kartı borcunuzu sıfırlarsanız, taksitli nakit avans çekebilirsiniz. Borcunuzu sıfırladıktan sonra banka ile irtibata geçerek özelliğin yeniden aktif hale getirilmesini talep etmelisiniz.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2019, 23:17

YORUM EKLE

Popüler Haberler