Kredi Sicil Affı 2019 Hakkında Yeni Açıklama! Takip Kararı Alınan Kredi Kartı Borçları Ne Olacak?

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken takip kararı alınan kredi kartları borçlarına düzenleme getirilmesinin gerekliliği hakkında kritik söylemlerde bulundu. Kredi Sicil Affı 2019 Konusu ile ilgili haberimizde Takip kararı alınan kredi kartı borçlarına ilişkin detaylar yer almakta.

Kredi Sicil Affı 2019 Hakkında Yeni Açıklama! Takip Kararı Alınan Kredi Kartı Borçları Ne Olacak?

TESK’in (Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu) Genel Başkanlık görevini üstlenen Bendevi Palandöken kredi kartı borcu düzenleme paketleri ve kredi düzenlemeleri konusunda kritik bilgilendirmeler yaptı.

Takip Kararı Alınan Kredi Kartı Borçları Ne Olacak?

İlgili konuyla alakalı kritik söylemlerde bulunan TESK Genel Başkanı takip kararı alınan kredi kartı borçlarına düzenleme fırsatı verilmesinin gerekliliğine değindi. Kişisel kredi kartları borçlarının toplam rakamının 102.4 milyar TL ‘ye ulaştığını belirten Palandöken bu rakamın 6.5 milyar TL’lik bölümünün takibe alınmış borçlar olduğunun da altını çizdi.

Kişisel kredi kartının ödemesini gerçekleştiremeyen vatandaş sayısının Ekim ayından beri 2 milyon 485 bin kişi , Geçilen ilk 10 ayda takip kararı alınan borçlu vatandaş sayısınınsa 684 bin 360 kişi olduğunu belirten TESK Genel Başkanı Palandöken, Ziraat Bankası’nın başlattığı kredi kartı borcu düzenlemesine Vakıfbank’ında dahil olduğunu söyledi.

Sözlerine, bu iki bankanın takip kararı alınan borçları da düzenleme altına alması gerektiğinin altını çizerek devam eden Bendevi Palandöken bunun sebebini ise kredi kartı sahiplerinin , altında oldukları borcun asgarisini bile ödeyemedikleri için takibe alındıklarına bağladı .

Tüm bunlarla birlikte düzenleme kapsamında bir takım belgeler edinilmesi ve gerekli işlemlerin gerçekleştirilmesi bekleniyor. Bu sıkıntılı işlemlerin gerçekleşmesini geciktiren unsurların gecikmiş borcun bulunmaması, tapu süreci ve imza işlerinin olduğuna değinen Palandöken düzenleme kapsamında düzenlemeye dahil olmak isteyen vatandaşların bu zorlayıcı engellerden sıyrılarak takibe alınmış kredilerin de ilgili düzenlemeye alınması gerektiğini söyledi.

Kredi Sicil Affı Son Derece Gerekli

Esnafların zarar gören kredi sicilleri yüzünden bir çok konuda mağduriyet yaşadığını söyleyen Palandöken krediye en çok ihtiyaç duyan vatandaşların esnaflardan oluştuğunu ve kredi sicil affının onlar için son derece büyük önem arz ettiğinin altını çizdi.

Krediye bu denli ihtiyacı olan esnafların geçmiş dönemlerde kredi borcunu geciktirmesi ya da ödeyememesi sebebiyle bankalarca kara listeye alınmasının esnafların önündeki en büyük engel olduğunu belirten TESK Genel Başkanı, esnafların varlığını devam ettirebilmeleri için, konuyla alakalı bir çok kez girişimlerde bulunduklarını fakat bir sonuca ulaşamadıklarını söyledi.

Kredi sicil affının ülke ekonomisinin rahatlamasında önemli bir etken olduğuna dikkat çeken Palandöken sicil affının gerçekleşmesi durumunda esnafın işlerini düzeltip borçlarını ödeyerek hem ülkenin hem de esnafın rahatlayacağını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 20:53

YORUM EKLE
YORUMLAR
Rece
Rece - 2 ay Önce

Neden vatandaşın rahatlaması için kredi sicil affi yapmıyorlar dardayiz rahatlamak çin sicil affını bekliyoruz

Ali
Ali - 1 ay Önce

Allah rızası için artık şu sıcıl affını verin yaa.

Kenan
Kenan - 1 ay Önce

Sicil affı gercekten gerekli.lütfen

Hd
Hd - 3 hafta Önce

Gercktem devletimiz bi el atsın şu halk nefes alsın

Selam
Selam - 3 hafta Önce

Ne zaman çıkacak sicil affı!

Deniz
Deniz - 4 gün Önce

Tüm borclarimi ödedim geçmiş sicil affıni haberim olmadığı için kaçırdım.. şuan ülkemizin çok önemli bir konusu var ikinci İstanbul büyükşehir belediye başkanı seçimi.. evet çok ciddi ve önemli bir gündem. Farkındayım.. fakat bizler gibi dar gelirliye yaşam mücadelesi veren vatandasida bı görseniz.. bizleride bir refaha ulastirsaniz sorunlarımızla ilgilenseniz.. asgari ücret malum onu artık hazmettik.. ama bari kredilerle elimizden tutun.. çok bişey istemiyoruz.. anlimizin teriyle odeyecegimiz bir kredi.. acil sicil affı

Mehmet guler
Mehmet guler - 2 gün Önce

Ne zaman çıkacak bu sicil affı bilmiyorum ama en son yapılandırma dediniz ve ziraat bankasından elimizi kolumuzu şakıyarak çıktık ve son olarakta bunu söylüyorum sicil affı dediğimizde sart koyuyorlar .neymiş 6 ay içinde borsalarınızı ödeyin sicil afindan böyle yararlana bilirmişiz.boyle birşey yok....burdan sayın bakanlara ve cumhurbaşkanına sesleniyorum.sicil affı demek .bankaya gittiğimizde banka tc kimlik numaramda bakar sicil temizlenmis diye yanit verir ama böyle birşey yok..diyorsunuzki vatandaslara temiz sayga acilacak diyorsunuz hala bekliyoruz...bu konuyla ilgili sayın bakanin el atması gerek ve bankalara talimat vermeliki sicil affi cıktı ve herkes yararlanacak diye..ama yok birşey yapmiyorsunuzzz.....ve beklemedeyiz .ilginize teşekkür eder ve bu konuyla ilgili arz.ederim...

Popüler Haberler