Kredi taksit ödemeleri ve kredi kartı borçları erteleme yapan bankalar listesi

Pek çok banka korona virüs sebebi ile müşterilerine destek paketleri sunarak kredi ödemelerini erteliyor. Kredi taksit ödemeleri ve kredi kartı borçları erteleme yapan bankalar listesi haberimizde yer alıyor..

Kredi taksit ödemeleri ve kredi kartı borçları erteleme yapan bankalar listesi

Korona virüs sebebi ile ödemelerini yapmakta zorlanan vatandaşlara bankalar destek paketleri kapsamında kredi ödemeleri ve kredi kartı borcu ödemelerini erteleme imkanlaro sunuyor. Peki hangi bankalar kredi taksit ödemelerini ve kredi kartı borçlarını erteliyor?

Vakıfbank 

Vakıfbank kredi kartı işlemleri için %1.25, döviz ile yapılan kredi kartı işlemlerinde %1 kreid kartı ile yapılan azami gecikmelerde %1.30 faiz oranı uygulayacak. 1 Nisan itibari ile gçerli olacak uygulama hakkında Vakıfbank Genel Müdürü Üstünsalih  “Şu ana kadar hem bireysel hem ticari 65 bin müşterimizin 305 milyon liralık kredi kartı borçlarını erteledik. KOBİ, ticari ve kurumsal ölçekte 19 bin müşterimizin 14,5 milyar TL tutarındaki kredisini öteledik. 200 bin bireysel müşterimizin 11 milyarlık kredi, kredi kartı taksitlerini erteledik.” sözlerini söyledi.

Halkbank

Halkbank konu ile ilgili, “Nakit akışı bozulduğu için ödeme sorunu yaşayan banka müşterilerine 6 aya kadar ödemesiz dönemle kredilerini uygunvadeli yapılandırma imkanı sunulacak. Ödemesiz dönem, turizm gibi dönemsel faaliyeti olan sektörlerde 12 aya kadaruzatılabilecek." açıklamasını yaparak Mart sonuna kadar yapılması gereken ödemelerin 6 ay erteleneceğini açıkladı.

Türkiye İş Bankası

30 Nisana kadar yapılacak olan taksit, anapara ve kredi ödemeleri Haziran sonuna ertelenecek.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası da Mart sonuna yapılması gereken ödemelere borç ertelemesi yapan bankalar arasında yer alıyor.

QNB Finansbank

QNB Finanbank müşterilerinin kredi ödemelerini 3 ay kadar erteleyecek ayrıca bu hizmet bireysel için de tüzel için de geçerli olacak.

Denizbank

Denizbank 30 Nisan'a kadar yapılması gereken ana para, taksit ve kredi ödemlerini 3 ay erteleyecek.

Şekerbank

Şekerbank, sağlık çalışanlarının kredi ödemelerine erteleme sağlayan bankalar arasında yer alıyor.

TEB Bankası

TEB 30 Nisan'a kadar yapılması gereken ana para, taksit ve kredi ödemlerini 3 ay erteleyecek.

Albaraka 

Albaraka, müşterilerinin 30 Nisana kadar olan ödemelerini 3 aylığına yani Haziran'a kkadar erteleyecek.

Altenatif Bank

30 Nisan'a kadar yapılması gereken ana para, taksit ve kredi ödemlerini 3 ay erteleyecek. Ayrıca havale ve eft gibi para transferler, ücretsiz gerçekleştirilebilecek.

Türkiye’nin nabzını tutan haber sitesinin mobil uygulamasını hemen edin! >>> Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Instagram hesabın, haber kaynağın olsun! Haberport’u hemen takip et tüm gelişmeleri anında yakala >>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Hiçbir haberden habersiz kalma! Merak ettiğin tüm gelişmelerin ayrıntıları artık Facebook Grubumuzda! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2020, 02:47

YORUM EKLE