Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır? Eksi Hesap Nasıl İşler?

Acil nakit gereksinimlerinizi, bankaların size verdiği değişim gösteren hizmetlerden faydalanarak karşılayabilirsiniz. KMH'ınn nasıl açıldığını merak edenlere bu yazımızda bilinmesi gereken bütün bilgileri anlatacağız. Kredili mevduat hesabı nasıl açılır? Kmh yani eksi hesap nasıl işler? İşte detaylar.

Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır? Eksi Hesap Nasıl İşler?

Kredili Mevduat Hesap Açımı

İçinde bulunduğumuz dönemde belirli bir faiz oranından faydalanarak nakit para alan veya kartı ile harcamada bulunan kişilerin sayısı göz ardı edilemeyecek kadar çok.  Bankalar bu durumun karşısında kredili mevduat hesapları ile kişilerin para ihtiyacını gideriyor.  Yazımızda anlatacaklarımıza bakarak, kredili mevduat hesaplarınızı nasıl açabileceğinizi öğrenebilirsiniz. ‘‘Kmh’’ ismi ile tanınan Kredi Mevduat Hesabı farklı şekillerde isimlendirebiliyor. Gelin beraber kredi mevduat hesabı hakkında bilinmesi gerekenlere göz atalım.

Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Avans hesabı, açık hesap veya ek hesap olarak isimlendirilen mevduat hesapları, kişilere çok büyük fırsatlar veriyor. İsminden anlayacağımız gibi bankalarca müşterilere verilen ek hesaba veya avansa kredili mevduat hesabı ismi veriliyor. Nakit sıkıntısı olan herkes kredili mevduat hesabı ile ihtiyacını giderebilmektedir. Pek çok vatandaşımız banka kartı eksi bakiye nasıl aktif edilir sorusunu sormakta. Bu soruya sizler için yanıt veriyoruz.

Aylığınızı çektiğiniz bankadan ya da müşterisi olduğunuz herhangi bankadan kredili mevduat hesabı açtırabilmektesiniz. En basit şekilde ve çabuk şekilde kredili mevduat hesabı açtırmayı arzuluyorsanız, aylığınızı aldığınız bankanızın şubelerine gitmeniz daha iyi olacaktır.  Aylığınızı aldığınız bankadan değil de farklı bir bankadan kredili mevduat hesabı açtırmayı talep etmeniz durumunda ise o bankada herhangi bir hesabınızın olması istenmektedir. Hesabınız yok ise o bankada kredili mevduat hesabı açtırmanız mümkün değil maalesef. Kredi kartı olmayan kişiler de ödemelerini kredili mevduat hesabı aracılığı ile yapabilmekteler.

İstediğiniz bankada kredili mevduat hesabı açılması için başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra kredi notunuz değerlendirilecektir. Kredi notunuz iyi durumda ise kredi limitiniz belirlenir. Bu işlemi banka yapar. Kredili mevduat hesabınızın limitini artırmak ya da azaltmak isterseniz bankanıza başvuruda bulunabilirsiniz. Fakat belirtmemiz gereken bir husus var o da kredili mevduat hesaplarının faizlerinin bir hayli yüksek olması. Gerçekten ihtiyacınız olduğunda bu yönteme başvurmanızı tavsiye ederiz.

Kredili mevduat hesabının nasıl açıldığını araştıran ve bilgi edinmek isteyen okurlarımız umarız yukarıdaki yazımızdan edindikleri bilgiler ile kafalarındaki soru işaretlerini giderebilmişlerdir. Son bir hatırlatma olarak; açacak olacağınız kredili mevduat hesaplarınızın faiz oranları bir hayli yüksek olacağından başvuruda bulunmadan evvel bankaya giderek bilgi edinmeniz sizin için faydalı olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 01:31

YORUM EKLE

Popüler Haberler