Kredili Mevduat Hesapları Nedir, Nasıl Kullanılır? KMH Faiz Oranlarına Dikkat

Hesabınızda para olmasa dahi para çekebileceğiniz kredili mevduat hesabıyla nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Kredili mevduat hesabı açtırmak ve mevduat hesabı kullanımıyla ilgili bilgileri sizler için derledik.

Kredili Mevduat Hesapları Nedir, Nasıl Kullanılır? KMH Faiz Oranlarına Dikkat

Bankalar kredili mevduat hesaplarıyla anlık nakit ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır. Bankalar müşterilerin nakit ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak bu bağlamda birtakım kampanyalar düzenlemektedir. Geleceğini güvence altına almak isteyen kişiler mevduat hesaplarını kullanmaktadır.

Kredili Mevduat Hesapları Nasıl Kullanılır?

Vadesiz mevduat hesapları ek hesap veya avans hesabı olarak da bilinmektedir. Banka bu hesaplar üzerinden belirlemiş olduğunuz limite kadar para çekebilmenize imkan tanır. Mevduat hesabı aldığınızda da para çektiğinizde ne kadar faiz uygulanacağı belirtilmektedir. Mdh kullanan kişilerin büyük çoğunluğu maaşlarını aynı banka üzerinden almaktadır. Hesabı açtıysanız yapmış olduğunuz harcamaları belirlenen vade süresi boyunca ödemeniz gerekmektedir. Kredi kartında da olduğu gibi vade sürelerinde ödemelerinizi gerçekleştirmezseniz kredi notunuz düşecek, gecikme faizi uygulanacaktır.

KMH Faiz Oranlarını Dikkatli İncelemelisiniz

Kredili mevduat hesaplarını açtırdığınız zaman ortaya çıkan faiz oranları kredi kartlarına göre daha yüksek olacaktır. Bundan dolayı hesap açtırırken bankaların güncel faiz oranlarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Ödemelerinizi geciktirmeniz durumunda yüksek oranlarda gecikme faizi uygulamalarına tabii tutulursunuz.

Kredili mevduat hesaplarına başvuruda bulunacağınız bankaya giderek hesap açtırma talebinde bulunmalısınız. Banka kredi notunuzla ilgili inceleme başlattıktan sonra mevduat hesabı açma talebinizi değerlendirecektir. Değerlendirme sonucunun olumlu olması halinde kredili mevduat hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 01:34

YORUM EKLE