KYK kredi borçlarının ertelenecek mi? Kredi borçlarına ertelemesine KYK borçları dahil mi?

Bazı bankaların kredi ertelemesi yapmasının ardından KYK borçlarındaki durum merak ediliyor. KYK kredi borçlarının ertelenecek mi, kredi borçlarına ertelemesine KYK borçları dahil mi, borcu olan kişiler yetkili kurumlardan gelecek açıklamayı bekliyor.

KYK kredi borçlarının ertelenecek mi? Kredi borçlarına ertelemesine KYK borçları dahil mi?

KYK’dan kredi alan öğrencilerinin borçlarının ertelenmesi talebi sürüyor. Koronavirüs önlemlerinin ardından bankalar müşterilerinin kredi borçlarını 3 ay kadar ertelemişti. Şimdi ise KYK kredi borçlarının ertelenip ertelenmeyeceği merak ediliyor.

Ziraat Bankası’ndan Açıklama Geldi

Ziraat Bankası’nda KYK borçlarının ertelenmesiyle ilgili binlerce talep geldi. Müşteri hizmetleri bu konuda henüz kesin bir karar çıkmadığını ve şu anlık kredi borçlarının ödenmesi gerektiğini söyledi.

Ziraat Bankası şubelerine giden kişiler ise bu konuda yetki hakkının bankada olmadığını öğrendi. Buna göre borç erteleme kararını KYK’nın vermesi gerekiyor.

KYK’dan Henüz Bir Açıklama Yapılmadı

Kredi borçlarının ertelenmesinde yetkili olan kurumlar KYK ve Hazine ve Maliye Bakanlığı’dır. Bu iki kurumdan da henüz kredi ertelemesiyle ilgili bir açıklama yapılmadı.

KYK Borçlarının Düzenlenmesi

KYK borçlarının faiz oranlarının silinmesi ve yapılandırılması için Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından bir çalışma yapılıyor. Daha önce KYK borçlarının düzenlenmesi için TBMM’ye teklif sunulmuştu. KYK borçlarıyla ilgili çalışmalar şu anda sürüyor. Yakın bir tarihte yetkili kurumlardan yapılandırmayla ilgili açıklama yapılması bekleniyor.

 

 

Gündemdeki gelişmelerden uzak kalma! Mobil uygulamamızı indir, anında haberdar ol! >>> Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Hiçbir gelişmeden habersiz kalmamak için şimdi sen de Haberport’u Instagram’da takip etmeye başla >>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Facebook grubumuza katıl, gündemdeki haberleri oku, tartışmaları ve güncel gelişmeleri kaçırma! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2020, 18:30

YORUM EKLE

Popüler Haberler