Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan Yeniden Yapılandırma Açıklaması

Maliye Bakanı Naci Ağbal, borçların yapılandırılması ile ilgili önemli konuları gündeme taşıdı. Yeniden yapılandırma açıklaması yapan Ağbal neler söyledi?

Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan Yeniden Yapılandırma Açıklaması

Son günlerde Türkiye gündeminden adı düşmeyen Maliye Bakanı Naci Ağbal oldukça önemli açıklamalarda bulundu. Özellikle vergi ve banka borcu bulunanların hassas olduğu konuları dile getiren bakandan yeniden yapılandırma ile ilgili açıklamalar geldi.

Referandum öncesi bir çok yeni çalışmanın gündeme getirildiği ve referandum sonrası vaadi olarak yer aldığı süreçte vergi yapılandırmasının da sıkça gündeme geldiği dikkat çekti. 

MAYIS AYINDA ÇALIŞMALARA BAŞLANACAK

16 Nisan referandumundan sonra meclise yeni yasa tasarısının taşınacağını söyleyen Bakan Ağbal, vergi borçlarında 36 aya kadar taksit imkanının olabileceğini dile getirdi. Peşin ödeyenlere ise indirimin uygulanacağını söyleyen Ağbal, 6 ve 9 aylık taksitlendirmelerinde uygulanabileceğini söyledi.

Mevcut vergi borçlarının tam anlamı ile tahsil edileceği ve burada vergi borcundan tek bir kuruş eksik almanın söz konusu olmadığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2017, 12:47

YORUM EKLE