Memur maaşları banka hesabına hangi gün, saat kaçta yatar?

Birçok devlet memururun en çok merak ettiği konular arasında yer alan Memur maaşları bankaya ne zaman, saat kaçta ve hangi gün yatırılıyor? Memur maaşları ayın kaçında saat kaçta hesaba geçiyor? sorularına detaylı cevapları yazımızın devamından erişebilirsiniz.

Memur maaşları banka hesabına hangi gün, saat kaçta yatar?

Devlet bünyesinde belli bir maaş alarak görev yapan çalışanlara memur denmekte. Türkiye’de kamu sektöründe milyonlarca kişinin istihdam edilmesiyle birlikte bu kişilerin yaklaşık 2 milyonu memur olarak görev yapıyor. Bu yüzden memurları ilgilendiren konular büyük ilgi çekiyor ve bu konuların en önemlilerinden biriyse memur maaşlarının ne zaman ödendiği.

Türkiye’de özel bir durum olmadığı müddetçe her memurun maaşı her ayın aynı gününde yatırılır. Özel durumlara önek vermek gerekirse; Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı’nı söylememiz gerekir. Belirtilen günler dışında düzenli olarak her ayın 15’inde yatırılan memur maaşları bu günlerde Bayram süresince kişilerin paraya ihtiyacı olabileceği düşünülerek 15 ‘inden önce yatırılabiliyor. Memurların maaşları ayın 15’inde yatıyor fakat maaşların hangi saatte ödendiği belli mi ?

Memur Maaşları Saat Kaçta Ödeniyor

Yazımızın ilk bölümünde belirttiğimiz üzere memurların maaşları her ayın 15’inde devlet tarafından kişilerin hesaplarına aktarılmakta. Maaşların hangi saatte ödendiği konusunda ise kesin bir şey söylemek mümkün değil. Fakat 00.00 ile 02.00 saatleri arasında tüm maaşların ödenmesinin sona erdiği görülüyor. Bu da demek oluyor ki her memur 15’ i sabahı gözlerini açtığında maaşına kavuşmuş şekilde uyanacaktır.

Eskiden sadece Ziraat Bankası ve Vakıfbank gibi kamu bankalarına yatan memur maaşları artık kişilerin hesaplarının bulunduğu her bankaya da yatabilmekte. Bu da demek oluyor ki maaşınızı Garanti Bankası, Yapı Kredi, İş Bankası, Akbank, Finansbank gibi özel bankalardan da çekebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere memur maaşlarının hangi gün ve saatlerde ödendiği hakkında bilgiler verdik. Ayın 15’inin haftasonuna denk gelmesi halinde nasıl bir durumla karşılaşacağınızı, memur maaşları haftasonu yatar mı ? başlıklı yazımızdan öğrenebilirsiniz. Konu hakkında görüş ve önerilerinizi yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2019, 16:30

YORUM EKLE

Popüler Haberler