Memura Evlilik Kredisi Şartları Nelerdir? 2019 Yeni Evlenenlere Devlet Desteği Veriliyor mu?

Başta kamu bankaları olmak üzere birçok banka 2019 yılı için memura evlilik kredisi veriyor. Peki evlilik kredisi şartları nelerdir? Çeyiz ve evlilik hesapları ile gençlerin teşvik edilebilmesi adına önemli seviyede katkılar sağlanmaktadır.

Memura Evlilik Kredisi Şartları Nelerdir? 2019 Yeni Evlenenlere Devlet Desteği Veriliyor mu?

Evlilik planı yapan ancak yeterli maddiyata sahip olmayan bireylere bankalar tarafından fırsat kampanyaları düzenlenmektedir. Gençlerin evliliğe teşvik edilebilmesi adına düşük faizler ve bütçeye uygun ödeme koşullarıyla krediler sağlanmaktadır. Memur bireyler, bankaların bireysel ihtiyaç kredilerine de başvuruda bulunabilir.

Bankalar zaman zaman kişiye özel faiz oranlarıyla kredi kullandırmaktadır. Ancak bu durum kredi notunuzun iyi olması halinde mümkün olacaktır. Kredi notu yüksek olan bireyler bankadan daha uygun faizlerle kredi alabilirler. Maaş tutarınız da kredi almanızda önemli bir etkendir çünkü aylık geliriniz bankalar için bir teminat niteliği taşımaktadır.

Yapı Kredi Evlilik Kredisi Detayları

Yapı Kredi, evlilik masraflarınız için 75.000 TL’ye kadar finansman sağlanmaktır. En uygun evlilik kredisi noktasında Yapı Kredi, minimum 1000 TL kredi veriyor. Başvuruda bulunan bireyler 48 aya varan vadelerle kendi bütçesine uygun ödeme koşulları oluşturabilmektedir.

Yapı Kredi Evlilik Kredisi Başvuruları Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi müşterileri, bireysel intenet şubesi veya mobil bankacılık aracılığıyla başvuruda bulunabilmektedir. Başvurular www.yapikredi.com.tr adresinde ‘’hemen başvur’’ sekmesi üzerinden yapılabilmekte. Bireyler Yapı Kredi şubeleri üzerinden de kredi talebini iletebileceği gibi, 444 0 444 telefon bankacılığını kullanarak da başvurular yapılabiliyor. SMS yoluyla başvurular için ise T.C. kimlik numarası, aylık gelir birer boşluk bırakılarak 4411’e gönderilerek yapılıyor.

Kredi Başvurusu İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

Kredi başvurularında; nüfus cüzdanı fotokopisi, maaş bordrosu, serbest meslek erbapları için vergi levhası, ikametgah belgesi, son 3 aylık fatura, ek gelirler, kira gelirleri için sözleşme ile başvuru yapılmalıdır.

Akbank Düğün Kredisi Detayları

Akbank, hiçbir masraf olmadan düğün ihtiyaçları için finansman sağlıyor. 36 aya varan vade fırsatıyla 75.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınızı Akbank aracılığıyla karşılayabilirsiniz. Akbank düğün kredisi başvurularında nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgah ve gelir belgeleriyle başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Garanti Bankası Evlilik Kredisi Detayları

Garanti Bankası, 60 aya varan vade fırsatı ve yüzde 1.99’dan başlayan faizlerle bireysel ihtiyaç kredisi sağlıyor. Nüfus cüzdanı fotokopisi ve gelir belgenizle başvuruda bulunarak 50.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Garanti Bankası Başvuru Kanalları

Başvuruda bulunacak bireyler;

İntenet şubesi üzerinden Başvuru- Kredi- İhtiyaç kredisi,

Cep şubesi üzerinden Başvurular- Kredi Başvurusu,

444 0 335 Garanti Bankası danışma hattı,

Garanti Bankası şubeleri,

www.garanti.com.tr web sayfasında ‘’Hemen Başvur’’ sekmesiyle başvurularını gerçekleştirebilirler.

Yeni Evlenenlere Devlet Desteği Veriliyor mu?

Bankalar, evliliğe teşvik için devlet destekli çeyiz hesabı sunmaktadır. 2019 yılı için çeyiz hesaplarında faiz oranı yüzde 23.73 olarak güncellenmiştir. Birikim yapan bireyler 68 bin 558 TL’ye kadar devlet desteği alabilmektedir. Ancak çeyiz hesabının açtırılabilmesi için birtakım şartlar aranmaktadır;

Çeyiz hesabı açtıracak bireylerin 24 yaşını doldurmamış olması, ödemelerin 3 defadan daha fazla aksatılmamış olması gerekmektedir. Bireylere devlet tarafından katkı ödemesi hesaplanırken evlilik tarihindeki birikimi değerlendirmeye tabii tutulmaktadır. Bu olanaktan 27 yaşından önce evlenen bireyler yararlanabiliyor.

Konut hesabında ise bireylerin 3 yıl boyunca düzenli ödeme yapmış olması şartı aranıyor. 18 yaşından küçük kişiler için konut hesabı açtırılabilmesi için vasi veya veli şartı aranmaktadır.

Ziraat Bankası Çeyiz Hesabı Detayları

Ziraat Bankası, evlilik planı yapan gençlere 3 yıl birikim yapma ve 27 yaşından önce evlenme şartıyla yüzde 25.00 devlet katkısı sağlamaktadır. Bu imkandan yararlanılabilmesi için;

Bireylerin daha önce evlilik yapmamış olması ve 24 yaşından büyük olmaması, 3 yıl düzenli olarak çeyiz hesabı ödemesi yapılması ve ödemelerin aksatılmaması gerekiyor. 18 yaşından büyük bireyler kendi adına çeyiz hesabı açtırabilmekteyken, 18 yaşından küçükler bu işlemi ancak veli veya vasiler aracılığıyla yapabilir.

Çeyiz Hesabının Özellikleri Nelerdir?

Çeyiz hesabında aylık minimum ödeme yapmanız gereken tutar 155.26 TL’dir. Üst sınır ise 1552.65 olarak belirlemiştir. Üç ayda bir ödemeler için ödeme tutarı minimum 465.78 TL, maksimum ise 4657.95 TL’dir. Hesaba 1 kereye mahsus olmak suretiyle en fazla 23.289.62 TL yatırılabilir. Ortak bir çeyiz hesabı açtırılamaz ve yalnızca TL üzerinden işlem yapılır. Hesabınız farklı bir bankaya taşınamaz ve yalnızca iki defa para çekimi yapabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 08:25

YORUM EKLE