Memurlar İçin Enflasyon Farkı Oluştu mu? Nisan Ayı Enflasyon Oranları Memurları Yakından İlgilendiriyor!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2019 yılı Ocak, Şubat ve Mart ayı enflasyon rakamlarını duyurdu. Kamu kurumlarında görev yapan memurlar için enflasyon farkı oluştu mu? Nisan ayı enflasyon oranları memurları yakından ilgilendiriyor! Fark eğer yüzde 4'ün üzerinde olursa aradaki fark memur maaşına yansıyacak.

Memurlar İçin Enflasyon Farkı Oluştu mu? Nisan Ayı Enflasyon Oranları Memurları Yakından İlgilendiriyor!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2019 yılı için Ocak, Şubat ve Mart ayı enflasyon rakamlarını yüzde 1.22 olarak açıkladı. Bu noktada memurlar için de henüz enflasyon zammı da oluşmamıştır. Verilere göre, 2019 yılının Ocağında enflasyon rakamı yüzde 1.06, Şubat ayında yüzde 0.16, Mart ayında ise yüzde 1.03 oranında artış gösterdi. TÜİK verilerine göre toplam enflasyon oranı ise yüzde 2.26 olarak karşımıza çıkmakta.

Memurlara İlk Yarıda Yüzde 4 Zam

TÜİK verilerine göre memurlar 2019 yılının ilk yarısında yüzde 4 zam aldı. Enflasyon oranının Nisan, Mayıs ve Haziran ayında da yüzde 4’ün üzerinde olması halinde memurlar fazlalık yüzde dilimi için enflasyon farkı alacak. 2018 yılının ikinci yarısındaysa memurlara yüzde 6.70’lik enflasyon farkı verilmişti.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2019, 12:30

YORUM EKLE

Popüler Haberler