Merkez bankası faiz kararı sonrası konut kredisi faizleri düşüyor mu?

Mart ayının son günleri ve nisan ayında yükselişe geçen konut kredisi faiz oranları dün yapılan faiz indirimi ile düşmeye başladı. . ICBC Bank ve Akbank konut kredisi faiz oranlarını düşürdü. Bankaların konut kredisi faiz oranları ortalaması yüzde 2.12’ ye kadar geriledi.

Merkez bankası faiz kararı sonrası konut kredisi faizleri düşüyor mu?

Konut Kredisi Faiz Oranları Düşüyor Mu ?

Nisan ayında büyük bir yükselme yaşayan konut kredisi faiz oranları dün yapılan faiz indirimleri ile düşmeye başladı.

Bayram tatilinde yükselen TL hafta boyunca yükselmeye devam etti. Hafta içinde borsa 94.5 puana kadar yükselirken dolar 6.66’ya düştü.  Piyasalarda yaşanan olumlu gelişmelerin ardından bankaların konut kredisi faiz oranları da gerilemeye başladı.  ICBC Bank ve Akbank konut kredisi faiz oranlarını düşürdü. Bankaların konut kredisi faiz oranları ortalaması yüzde 2.12’ ye geriledi.

Konut kredisi faiz oranlarının durumunu öğrenebilmek için saat 14.00’da açıklanması beklenilen TCMB Para Politikası Faizleri takip edilecek. Merkez Bankası’nın faizleri sabit tutması beklense de indirim yapılabileceğine dair fikirler de ortaya atıldı. Faiz indiriminin gerçekleşmesi durumunda bankaların likidite maliyetleri azalacak olsa da faiz indiriminin döviz kurlarını yükseltme ihtimali de bulunmakta.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2019, 14:50

YORUM EKLE

Popüler Haberler