Moody’s Türkiye Yıl Sonu Enflasyon Beklentisi Açıklandı!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Türkiye için beklentilerini açıkladı. Moody's Türkiye'de yıl sonu enflasyon beklentisi konusunda duyuru yayınladı ve Bakan Albayrak'ın açıklamaları için ''sınırlı içerik'' değerlendirmesinde bulundu.

Moody’s Türkiye Yıl Sonu Enflasyon Beklentisi Açıklandı!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s yayınladığı raporla Türkiye için yıl sonu enflasyon beklentisini duyurdu. Moody’s, Türkiye ekonomisinde yıl sonunda yüzde 2 küçülme beklendiğini açıkladı.

Bütçe Açığı Hükümet Tahminden Daha Fazla Olacak İddiası

Moody’s açıkladığı verilere göre bütçe açığının yüzde 3.3 olacağını ve hükümet tahminden daha fazla olmasının beklendiğini açıkladı. Takibe alınan kredilerin gerçek seviyesinin gösterilmediğini işaret eden Moody’s, bankacılık sistemine yönelik eleştirilerde bulundu.

Yapısal Sorunlar Devam Ediyor

Moody’s enflasyon oranının yıl sonunda yüzde 17 olmasının beklendiğini duyurdu. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 2019 yılı için reform paketini açıklamıştı. Moody’s bu açıklamanın sınırlı içerik sunduğunu ve detaylardan ibaret olduğunu duyurdu ve Türkiye genelinde yapısal problemlerin sürme eğiliminde olduğunu işaret etti.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2019, 10:55

YORUM EKLE