Motorinin litre fiyatına beklenmeyen zam

Bu gece yarısından itibaren motorinin litresine 9 kuruşluk bir zam yapılacağı aktarıldı. Firmalar arası rekabetin küçük çaplı değişiklikler meydana getirebileceği belirtildi.

Motorinin litre fiyatına beklenmeyen zam

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası, motorinin litre fiyatına 9 kuruşluk zam yapılacağını aktardı. Bu gece yarısından itibaren vatandaşlarımızın zamlı olarak motorin alacağına değindi.

Başkent Ankara’da normalde 4,57 TL'ye satılan motorinin 4,66 Türk Lirası’ndan satılacağı aktarıldı. İzmir’de ise şuanda litresi 4,55 TL'ye satılan motorin gece yarısı itibariyle 4,66 Türk Lirası’ndan satılacak.

Yapılan zamlı fiyatın yanında, vatandaşlarımızın firmalar arası rekabet sebebiyle küçük çaplı değişikliklerle motorin satın alacağına değinildi.

Bu artış beklenmiyordu

Geçtiğimiz günlerde otogaza indirim yapılmasının ardından diğer akaryakıt ürünlerine de indirim yapılması bekleniyordu. Nitekim durum beklenildiği gibi olmadı. Referandum sonrasında ekonomik anlamda pek çok projenin yürürlüğe girmesiyle birlikte, ihraç edilen petrolün daha ucuzdan alınması bekleniyor.

Ekonomik dalgalanma şoförlerimizin ceplerini yaktı

Özellikle de darbe kalkışması sonrasında yaşanan dalgalanma süreci, ülkemizi olumsuz yönde etkiledi. Bu durumda akaryakıt oranlarına da inanılmaz denilebilecek düzeyde bir zam geldi.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2017, 11:58

YORUM EKLE