Mudurnu Şato Evler Burj Al Babas Projesi İçin Satışların Başlatılmasına Karar Verildi

Şarot Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yerdelen, kamuoyunun tepkisini çeken şato evlerin satış faaliyetleriyle ilgili konuştu. Yerdelen, konkordato ve iflas süreciyle ilgili detayları da kamuoyuyla paylaştı.

Mudurnu Şato Evler Burj Al Babas Projesi İçin Satışların Başlatılmasına Karar Verildi

Şarot Grubun gündeme getirdiği ve çalışmalara başladığı ancak şatoya benzediği için eleştiri yağmuruna tutulan Burj Al Babas projesi iflas etmişti. Mahkemenin verdiği bu kararla bir kere daha gündemde kendisine yer bulan Şarot Grubun iflas detayları merak edilmekteydi. Şarot Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Yerdelen, firmanın kondordato ilanı ve iflas süreciyle ilgili bütün detaylara yer verdi.

Satışların Başlatılmasına Karar Verildi

Yerdelen, Burj Al Babas projesinden söz ederek inşaat maliyetlerinin artmasının firmayı zora soktuğunu söyledi. Yerdelen, döviz kurlarında yaşanan dalgalanmalar sebebiyle şirketin mal varlığının koruna bilmesi için konkordato ilan edildiğini belirtti. Aynı zamanda hak sahiplerinin taahhütlerinin yerine getirilebilmesi için Asliye Ticaret Mahkemesi’ne borç ödeme yapılandırması talebinde bulunduklarını aktardı. İstanbul 3. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin başvuru talebini kabul ettiğine işaret eden Yerdelen, 2018 Haziran ayında 3 aylık konkordato ilan edildiğini anlattı. İlerleyen günlerde firma değerinin dengelenmeye doğru gittiğinin altını çizen Yerdelen, 2 aylık geçici konkordato ilan edildiğini hatırlattı. Bunun yanı sıra firmaya atanan 3 hükümet personelinin mali tablo denetimi yaptığını konuşan Yerdelen, sürecin burada başladığını anlattı.

Gerekli Kontroller Yapılmadan Rapor Hazırlandı

Hükümet görevlilerinin konkordato süreciyle ilgili raporu olumsuz bildirdiğini vurgulayan Yerdelen, verilen rapora itiraz edildiğini konuştu. Ancak mahkeme heyetinin bu talebi dikkate almadığından bahseden Yönetim Kurulu Başkanı, son duruşma ile konkordatonun iptal edildiğini söyledi. Şirket mal varlıklarının korunmasıyla birlikte iflasın gerçekleştiğini anlatan Yerdelen, hükümet görevlilerinin şirket merkezine sadece 1 kere geldiğini konuştu.

Satış gelir projeksiyonunun yapılmadığını ve gelir giderlere bakılmadığını savundu ve doğrudan olumsuz rapor beyanında bulunulduğunu aktardı. Raporda, şirketin borç bataklığı içerisinde olmadığı ve mal varlıklarının çok iyi durumda olduğuna dair ibarede yer aldığı anlatılıyor. Ancak Yerdelen, mahkemenin verdiği bu kararın firmayı iflasa götürdüğünü ve istinaf mahkemesinde kararın bozulacağını temenni ettiklerini duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 23:07

YORUM EKLE

Popüler Haberler