Öğretmenlerin 2019 Temmuz Maaş Zammı Enflasyona Göre Ne Kadar Zamlanacak?

Enflasyon rakamları memur maaşlarından fazlaysa farkın memur maaşlarına yansıtılması gerekir. Bu duruma göre ilk dört ayın enflasyon rakamı % 4 olduğundan öğretmen maaşları 1 Temmuz 2019 tarihinden itibaren %4 oranında toplu sözleşme zammının yanı sıra enflasyon farkı zammı da alacak.

Öğretmenlerin 2019 Temmuz Maaş Zammı Enflasyona Göre Ne Kadar Zamlanacak?

Öğretmen Maaşı Ne Kadar Zamlanacak ?

Öğretmen-Toplu Sözleşme maddelerinde alınan karara göre enflasyon rakamları memur maaşlarından fazlaysa fark memur maaşlarına yansıtılır. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan öğretmenlerin maşları 1 Temmuz 2019’dan itibaren zamlanacak. Peki bu zam ne kadar olacak ? Detaylar haberimizde yer almakta.

Sayıları 1 milyonu bulan öğretmenlerin maaşları kademe ve dereceye göre farklılık göstermektedir.  En düşük öğretmen maaşı  göreve yeni başlayan 9/1 derece kademeli öğretmen maaşıyla en üst dereceli 1 /4 dereceli  öğretmen maaşı arasında belirgin bir fark vardır.

Yılın İlk Dört Ayında Enflasyon

TÜİK tarafından açıklanmış olan 2019 Nisan enflasyon rakamlarına göre TÜFE ( Tüketici Fiyat Endeksi ) yılık ilk dört ayında %4,00 oranında artış gösterdi.

Enflasyon rakamlarının yüksek olması ile maaş zammı oranı da artan öğretmen maaşları 1 Temmuz 2019 tarihinde %4 oranında toplu sözleşme zammının yanı sıra enflasyon farkı zammı da alacak.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 17:00

YORUM EKLE

Popüler Haberler