Otogaz Fiyatlarına Zam Yapıldı! 17 Nisan LPG Fiyatlarına Ne Kadar Zam Yapıldı? İşte Zam Miktarı

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları Sendikası'nın yapmış olduğu açıklamaya göre bu gece yarısından itibaren geçerli olmak suretiyle otogaz fiyatlarına zam yapıldı. LPG'li araç kullanıcıları otogaza ne kadar zam yapıldı ve 17 Nisan otogaz fiyatları ne kadar konusunda araştırma yapmaya başladı. EPGİS, LPG'ye yapılacak zamla ilgili detayları paylaştı.

Otogaz Fiyatlarına Zam Yapıldı! 17 Nisan LPG Fiyatlarına Ne Kadar Zam Yapıldı? İşte Zam Miktarı

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları Sendikası otogaza zam yapıldığını ancak zam tutarı ÖTV’den karşılanacağı için pompa fiyatlarına yansımayacağını duyurdu. EPGİS, ÖTV düzenlemesinin 17.04.2019 tarihinden itibaren geçerli olacağını aktararak, LPG otogaza 7 kuruş zam gerçekleştiğini açıkladı.

Eşel Sistemi Devreye Girmişti

Eşel Mobil Sistemi’nin devreye girmesiyle birlikte otogaza yapılan zamların bir kısmı ÖTV’den karşılanmakta ve dolayısıyla da zamlar pompaya doğrudan yansımamaktadır. EPGİS, son olarak Twitter hesabından 13 Mart’tan itibaren geçerli olmak suretiyle LPG otogaza 5 kuruş zam yapılacağını açıklamış ancak bu zammın da pompaya yansımayacağını kaydetmişti.

Türkiye, 2018 yılının Mayıs ayında eşel mobil sistemine geçmiş ve ÖTV kapsamında verilen destekler benzinde Kasım ayının başına sona ermiş, motorinde Kasım ayı sonu işaret edilirken, otogaz için ise Aralık ayının başında sıfırlanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 22:55

YORUM EKLE