Otomobil Alacaklara Teşvik Geliyor!

Otomobil almak isteyenlere destek müjdesi Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay'dan geldi.

Otomobil Alacaklara Teşvik Geliyor!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, özel bir otomobil firmasının fabrikasında düzenlenen törene katıldı. Törende bir konuşmada yapan Oktay, doğa dostu hibrit ve elektrikli model araba satışı hakkında değerlendirmede bulundu. Satışların arttırılması ve ekonominin canlanması açısından araç alacak vatandaşlara teşvik verdiklerini söyledi.

Oktay, Türkiye'nin bu sektörde emekleme aşamasında olduğunu belirterek, gerekirse cumhurbaşkanı öncülüğünde yeni destekler verileceğinive bu rakamları yükseltmek kararlılığında olduğunu belirtti.

Asıl Amaç Kalıcı Bir Üssü Temin Etmek

Ayrıca ülke olarak çok büyük bir potansiyeli olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Yardımcısı bugüne kadar uyruk ayrımı yapmadan ülkemizin kalkınmasına katkı sağlamak isteyen tüm özel sektör firmalara her türlü destek verilmiştir. Şu anda 53 ülkeden oluşan bir konsorsiyumda Türkiye olarak buradaki amacımız, danışman ülke statüsüne geçmektir, şu anda gözlemci statüsündeyiz dedi. Hedefimiz Antartika’da kalıcı üs kurmak ve gelecek yıllarda Deniz Kuvvetler Komutanlığı bünyesinde kendi imkanlarımız sefer yapmayı planladıklarını açıkladı ve Türkiye’nin daima olarak ileri gideceğini, çalışacağını,bunu gören   ve son zamanlara giderek daha çok demokrasimize ve ekonomimize saldırıların artmış olmaları boşuna değildir. Türkiye, birilerinin istekleri doğrultusunda yerinde saymayacaktır. dünyadaki tecrübelerinden ve elde ettikleri olanaklardan vazgeçmeyeceklerini bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 18:44

YORUM EKLE