Otomotiv Sektöründe Büyük Başarı

Otomotiv üretiminin artırılabilmesi adına büyük bir önemle çaba sarf etmekte olan çalışanlarımız, bu süreçte büyük bir başarıya imza attı ve adeta ülkemize zirve yaşattı;

Otomotiv Sektöründe Büyük Başarı
Ekonomik sürecin işleyişine olumlu yönde ivme kazandırabilmek için pek çok başarı söz konusu. Özellikle de teknolojik gelişmeler ve yükselen okuma oranıyla birlikte bu tür durumların meydana gelmesi de kaçınılmaz hal almakta. Son yıllarda otomotiv sektörüne büyük bir önem vermekte olan ülkemizde, söz konusu olan başarılar ülkemizin uluslararası anlamdaki itibarını kuvvetlendirecek nitelikte. Milli üretimde elde edilen başarı adeta ülkemize bu konuda zirve yaşatmakta.

Otomotiv Sanayii Deneği Şubat Ayına Ait Verileri Açıkladı

Otomobil üretiminde geçtiğimiz yılın Şubat ayında oranla bu yıl yüzde 34 gibi ciddi bir artış gözlemlendi. Büyük bir efor sarf etmekte olan çalışanlarımız ve bu konuda doğru adımlar atmayı bilen yetkililerimiz önemli başarılar elde etmekte. Bu dönemde toplam 97 bin otomobil üretmeyi başaran çalışanlarımız, ülkemiz ihracat gelirlerine katkılar sağlamaya devam etmekte.

Yüzde 82’si İhraç Edildi

Önemli süreçlerden geçmekte olan ülkemizde özellikle de bu sektörde çok ciddi başarılar elde etmekteyiz. 2017 Ocak-Şubat döneminde toplam üretimin yüzde 82’sini ihraç etmeyi başardı ve bununla birlikte önceki yıla oranla ihracat oranında yüzde 31’lik bir büyüme gözlemlendi. Bu süreçte aynı zamanda ağır ticari araçta da bir yükselme söz konusu. Otomobil pazarı Ocak ve Şubat ayları içerisinde Pazar konusunda yüzde 4 oranında bir azalma gerçekleştirdi. Ancak ağır ticari araç görünümünde yüzde 49 büyüme gözlemlendiği yer aldı.

Ülkemizin Büyüme Beklentilerini Artırmakta

Meydana gelen durumlardan güçlü bir şekilde çıkmayı başaran ülkemiz, özellikle de ihracat anlamında ilerleme kaydetmeye devam ediyor. Ekonomiyi güçlendirebilmek için atılan adımların sonuç veriyor olması ve dış faktörlerdeki durumları iyi bir şekilde değerlendirmemiz ihracat oranındaki ivmeyi de beraberinde getirdi. Yakalanan bu ivmenin ülkemizin büyüme beklentilerini bir hayli yükselttiği de su götürmez bir gerçek.
Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2017, 15:04

YORUM EKLE