Özel ve Kamu Bankalarının Ramazan Bayramı Kredi Kampanyaları

Özel ve kamu bankaları Ramazan Bayramına özel kredileri ihtiyaç sahiplerine sunuyor. Bu krediler sayesinde Ramazan Bayramı’ndaki ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. İşte özel ve kamu bankalarının Ramazan Bayramı kredi kampanyaları…

Özel ve Kamu Bankalarının Ramazan Bayramı Kredi Kampanyaları

Ramazan Bayramı Kredisi

Ülkemizdeki pek çok banka Ramazan Bayramı kredilerini müşterilerine sunmaktadır. Bu krediler ihtiyaç kredisi kapsamında değerlendirilmektedir. İhtiyaç kredileri Ramazan Bayramı’na özel bazı kampanyalar eklenerek sunulmaktadır.

Garanti Bankası Bayram Kredisi

2018 yılında %1.49 faiz oranıyla bayram kredisi kullandıran Garanti Bankası, bayrama özel kredilerini bu sene yeniledi. Garanti Bankası’nın bayram kredisinde 60 aya kadar vade ve dosya masrafı olmaksızın gibi fırsatlar var.

Garanti Bankası bu sene bayram kredilerinin üst limitini 100 bin TL olarak belirledi. 100 bin TL’lik bir kredi için %2.19 faiz oranı uygulanırken, 60 ay vade seçeneği de krediye dahil edilmektedir. Eğer 10 bin TL kredi alınırsa bu krediye 60 ay vade ve %2.41 faiz oranı uygulanmaktadır.

İş Bankası Bayram Kredisi

İş Bankası’nın bayram kredisi krediye ihtiyacı olan kişiler sevindirecek cinsten. Ramazan Bayramı’na özel olarak, İş Bankası tarafından eşit ödemeli olarak %2.20 faiz oranı ile kredi kullandırılmaktadır.

Ayrıca bankanın 36 aya kadar vade seçeneği de var. 10 bin TL’lik bir kredi dosya masrafı ile birlikte toplam tutar 15.668 TL olmaktadır.

Halkbank Bayram Kredisi

İhtiyaç kredisi kapsamında değerlendirilen bayram kredisini Halkbank’tan 60 vade ile alabilirsiniz. Halkbank’ın bu yıl için belirlediği vadeler, faiz oranları ve kredi tutarı değişiklik gösterse de, faizler %2.15’ten başlamaktadır. Yani 10 bin TL’lik bir kredi kullanılması durumunda, 60 ay vade ile aylık taksitler 329 TL olmaktadır.

Vakıfbank Bayram Kredisi

Vakıfbank Geleneksel Bayram Kredisi adı altında ihtiyaç sahiplerine yıllardır düşük faizli krediler sunuyor. Vakıfbank bu sene de en düşük faiz oranını sunan bankalardan bir tanesi. Vakıfbank’ın bayram kredisi 60 aya kadar vade seçeneği ve %1.87’den başlayan faiz oranlarıyla sunulmaktadır.

Yani bankadan alınacak 15 bin TL’lik bir kredinin aylık ödemesi 457,39 TL olmaktadır ve bu kredi 60 ay vadeli olmaktadır.

Ziraat Bankası Bayram Kredisi

Düşük faizli bayram kredisi sağlayan bir diğer banka da Ziraat Bankası’dır. Ziraat Bankası’nın bayram kredilerinin faiz oranları %1.9’dan başlamaktadır ve 60 ay vade seçeneği ile sunulmaktadır. 10 bin TL’lik bir bayram kredisinin aylık ödemeleri 307,1 TL olmaktadır.

Ramazan Bayramı Kredisi Nasıl Alınır?

Bu kredilerden faydalanmak için yukarıda sıralanan, size en uygun bankaya başvuru yapabilirsiniz. Eğer yukarıda sıralanan bankalardan bir tanesinin müşterisi değilseniz, telefon ile arayarak operatöre bağlanabilir ve kredi hakkında bilgi alabilirsiniz. Ancak bu kredileri almanın en iyi yolu bankaların şubelerine gidip yüz yüze görüşmektir.

Bayram kredilerine hemen herkes başvuru yapabilmektedir. Devlet memurları, sigortalı çalışanlar ve meslek sahiplerinin bu kredileri alması daha kolaydır.

Bayram Kredisi İçin Gereken Koşullar Nelerdir?

- Herhangi bir kredisi varken başvuru yapan kişilerin, bayram kredisi başvurusunun kabul edilmemesi muhtemeldir.

- Başvuru yapacak kişinin kredi notunun yeterli olması gerekmektedir

- Başvuru yapılacak bankanın uzun yıllardır müşterisi olan kişilerin, kredi alması daha kolay olacaktır.

- Yüksek tutarlı kredilerde kefil talep edilebilir.

Ramazan Bayramı Kredisi Faiz Oranları

Bankaların faiz oranları pek çok kişiyi memnun etmeyebilir. Bankaların faiz oranları geçtiğimiz yıldan bu yana oldukça yüksek seviyelerde seyrediyor. Şu andaki en uygun faiz oranlarını, Ziraat Bankası ve Vakıfbank sağlamaktadır. Genel olarak kredilerin faiz oranları %1.8’den başlayıp, %2.9 seviyelerine kadar yükselmektedir.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 19:02

YORUM EKLE

Popüler Haberler