Papara kart alma, para yükleme ve para çekme işlemleri

İnternetten alışverişin artması ile birlikte en fazla kullanılan kart Papara Kart olmuştur. Karta sahip olmayan ancak almayı düşünen pek çok kişi ise Papara Kart alma, para yükleme ve para çekme işlemleri nasıl yapılır? sorusunu araştırmaktadır. İşte Papara kart ile ilgili tüm merak edilenler.

Papara kart alma, para yükleme ve para çekme işlemleri

İntenet alışverişlerinde en fazla kullanılan kartlardan bir tanesi olan ve intenet alışverişlerinde sahip olduğu avantajlar ile büyük indirimleri olan Papara kart başvurusunun nasıl yapılacağı merak edilmeye başlandı. Covid-19 sürecinde neredeyse tüm alışverişlerini intenetten yapan vatandaşlar hiçbir şerit bulundurmadığı için daha düşük ücretle verilen ve anlaşmaları ile büyük indirimler yaptıran Papara kart araştırılıyor.

Papara normal kart özellikleri

Normal Papara kart özelliklerine bakıldığında inial kart ile benzerlikler göstermektedir. Karta bakıldığında temassız işlemin olmaması ve üzerinde isim yazmaması dikkat çekmektedir. Yani bu paranın içine yatırılan paranın içinde kalması şeklinde kullanılmaktadır. Kartın fiyatı ise 4,90 TL’dir. N11, DR, GittiGidiyor gibi sitelerde ciddi indirimler ile kart sahiplerini mutlu eden Papara kart ise yine bu siteler üzerinden sağlanabilmektedir.

Papara sözleşmeli kart özellikleri

Üzerinde isim yazmaması ve temassız işlem özelliği olmayan çipli kartın ücreti 10 TL’dir. Karta yüklenen paranın da geri alınamayacağı bilinmelidir. İntenet sitesinden yapacağınız alışverişlerde bu kartı girdiğinizde ek kart ücreti alınmaktadır. Daha sonrasında kart elinize ulaşır ve kullanıma açılır. Kartın anlaşmasının olduğu kurye şirketi Aktif Kurye’dir. Kart 2 iş günü içerisinde kuryeye ulaştırılı ve 10 iş günü içerisinde ise tarafınıza teslim edilir. Kart sadece başvuru sahibinin adına geleceği için vekalet ile alma veya verme durumları olmamaktadır. Sözleşme ile birlikte kartınızı imzalarsanız kart anında kullanıma açılır.

Papara kart mobil uygulaması

Papara kart mobili cep telefonuna indirmek için IOS veya Andiroid bir sistem üzerinden uygulamayı indirmeniz gerekmektedir. uygulama parmak izi ile çalıştığı için para yükleme, para çekme, havale ve EFT işlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir. Sisteme giriş yapabilmek için parmak izi kullanıldığı için ekstra bir şifreye ihtiyaç duyulmamaktadır.

Papara kart kullanım alanları

Kartın kullanım alanlarına bakıldığında ATM’ler ve mağazalar ilk sırada gelmektedir. Aynı zamanda uygulama üzerinden kartın online alışverişini açarsanız intenet sitelerinden de alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Tüm ATM’lerden Papara karta para yüklenememektedir. Bu yüzden anlaşmalı olan bankalarda hesabınızın olması gerekir. Papara kart’ın da, karta para yüklediğiniz hesabın da adınıza olması ise bir şarttır.

Papara kart’a para yükleme limiti

Papara karta yapılacak olan yüklemeler ATM üzerinden veya mobil uygulama üzerinden yapılabilmektedir. TM’den yapılacak yüklemeler için üst limit 2000 TL olarak belirlenmiştir. Bu limit bir aylık limittir. Banka hesabı üzerinden karta yapılacak yükleme üst limiti ise 250.000 TL’dir. Papara karta yükleme yapıldığında ise sistemden hesaba para aktarımı en fazla 1 saat içerisinde gerçekleşmektedir.

Gündemdeki tüm gelişmeler ve en yeni haberler Haberport mobil uygulamasında! TIKLA İNDİR>>>Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Gece bülteninden günün ilk haberlerine, tüm haberler her an Haberport Facebook grubunda’da seninle! Sen de hemen katıl aramıza! >>>TIKLA Sen de Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2020, 19:24

YORUM EKLE

Popüler Haberler