PTT Bank Cebe mobil havale işlemi nasıl yapılır?

Gelişen teknoloji ile beraber hesaplar arasında para transferi işlemi de oldukça kolay bir şekilde yapılmaya başlandı. Bankacılık faaliyetlerinde kullanılan mobil havale işlemi PTT kapsamında da müşterilerin kullanımına sunulmakta. Peki PTT Mobil Havale işlemi nasıl yapılır? İşte PTT Mobil Havale işlemi ile ilgili ayrıntıların tümü…

PTT Bank Cebe mobil havale işlemi nasıl yapılır?

Mobil Havale hizmeti ile PTTBank hesabına sahip olan kullanıcılar, PTT İntenet Şubesi, Cep Uygulaması ya da Pttmatikler üzerinden başka birinin cep telefonu numarasına para transferi yapabilmektedir.

PTT tarafından müşterilerin kullanımına sunulan Mobil Havale hizmeti ile beraber müşteriler para transferi işlemlerini saniyeler içerisinde gerçekleştirebiliyorlar. Mobil Havale işleminin yapılması sonrasında havale göndericisine şifre ve havale alıcısına ise bilgilendirme SMS’i gönderiliyor. Alıcının şifre ve tutar bilgilerini girerek 24 saat içerisinde gönderilen parayı çekmesi gerekmektedir.

Mobil Havale işlemi ile gönderilen paraların 24 saat içerisinde çekilmemesi durumunda gönderim iptal edilmektedir. Transferin iptal olması sonrasında ise gönderilen para gönderen kişinin hesabına geri aktarılmaktadır. Pttmatikler aracılığı ile para çekilmesi esnasında alıcının TC kimlik numarası, cep telefonu numarası, SMS ile gönderilen şifre ve havale tutarının girilmesi talep edilmektedir.

Mobil Havale işleminde işlem ücreti 2 TL olarak temin edilmektedir. Günlük en fazla 2 kere ve toplamda 500 TL, haftalık en çok 4 kere ve toplamda 1000 TL, aylık en çok 6 kere ve toplamda 1500 TL Mobil Havale yapılabilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2019, 11:14

YORUM EKLE