PTT’den Devlet Elektrik Parası Yardımı Nasıl Alınır? 2019 Elektrik Faturası Yardımı Başvuru Şartları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüz günlük icra programı dahilinde belirtilen Elektrik Tüketim Desteği projesi, ağır kronik rahatsızlığı bulunan ve bu sebepten dolayı cihaza bağlı yaşamını sürdürmesi gereken vatandaşlara yönelik destekte buluncaklarını duyurdu. PTT'den Devlet Elektrik parası yardımı nasıl alınır? Başvuru şartları nelerdir? İşte detaylar...

PTT’den Devlet Elektrik Parası Yardımı Nasıl Alınır? 2019 Elektrik Faturası Yardımı Başvuru Şartları

28.01.2019 tarihinde yayınlanan Resmi Gazete ile yürülüğe giren karara göre ihtiyaç sahipleri için elektrik desteği sunulucak. Devlet bu desteği 01.03.2019 tarihi itibari ile sağlamaya başladı. Sosyal Yardımlaşma Vakfı'nı yardımlarından faydalana vatandaşların PTT şubelerine kimlik ve elektrik faturaları ile gitmeleri ve başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvurunun ardından yardım talebin kabulüne ilişkin bilgiyi edinilebilecek. 

Devletten Elektrik Faturasına Destek

Düzenli yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik aylık olarak 150 kilowatt saat elektrik tüketimi için, devlet 80 TL elektrik faturası yardımında bulunacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüz günlük icra programı dahilinde belirtilen Elektrik Tüketim Desteği projesi, ağır kronik rahatsızlığı bulunan ve bu sebepten dolayı cihaza bağlı yaşamını sürdürmesi gereken vatandaşlara yönelik olarak oluşturulmuştur. 

Elektrik Yardım Parası Alma Şartları Nelerdir?

1. Yardım parası talebinde bulunacak vatandaşın ağır kronik bir hastalığının bulunması ve cihaza ihtiyaç duyması

2. 3294 sayılı Kanun gereğince vatandaşın muhtaş durumda sayılması

3. 2828 sayılı Kanun gereğince vatandaşın devletten evde bakım parası desteği almaması gerekmektedir. 

Gerekli evrak ve rapor ile PTT şubelerine başvuru yapılması gerekiyor. 

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2019, 22:17

YORUM EKLE