Rusya Başbakan Yardımcısı Türkiye ile ticari kısıtlamaları kaldırmayı istedi

Rusya Başbakan Yardımcısı, Türkiye ile ticarette karşılıklı olarak uygulanan ambargoların kaldırılmasının iki ülke için de en doğrusu olacağını belirtti.

Rusya Başbakan Yardımcısı Türkiye ile ticari kısıtlamaları kaldırmayı istedi

Rusya, ticari ilişkileri düzenlenmek adına önemli bir adım atıyor. Ülkemizle olan ticareti geliştirebilmek için iki ülke arasındaki kısıtlamaların kaldırılması gerektiğine inanılıyor. Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç, yaptığı açıklamalarda bu durumlara yer verdi.

Dvorkoviç, ileriye doğru adım atabilmek için karşılıklı kısıtlamaların kaldırılmasının doğruluğuna değindi. Özellikle de bu ambargoların Rusya için de Türkiye için de zararlı olduğuna vurgu yapıldı.

Görüşmeler 16 Nisan tarihinden sonra yapılır

Başbakan Yardımcısı bir süre önce iki ülkenin tahıl ürünleri görüşmelerinin 16 Nisan’dan sonra netliğe kavuşturulacağını belirtmişti. Bu süreçte referandum sonrasında iki ülke arasındaki ilişkilerin yeniden normalin üzerine çıkması belirtiliyor.

Rusya’nın ambargo uygulamasına devam etmesi üzerine ithal edilen pek çok ürüne vergi uygulayacağı belirtiliyordu. Rusya’da tavuk eti, domates, salatalık, üzüm ve elma gibi pek çok ürüne ambargo uygulamakta.

Bu yasağın devam etmesi halinde, ülkemizin vergi düzenlemesine gidebilme ihtimalinin halen mevcut olduğu belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2017, 12:02

YORUM EKLE

Popüler Haberler