Sağlık Bakanlığı ek ödemelerini kimler alacak? Taşeron, güvenlik ve temizlik görevlilerine ek ödeme var mı?

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs salgını döneminde yapılacak ek ödemeleri açıkladı. Sağlık Bakanlığı ek ödemelerini kimler alacak, taşeron, güvenlik ve temizlik görevlilerine ek ödeme var mı soruları gündemdeyken bakanlık tarafından yayımlanan genelgede sağlık çalışanları için ek ödeme olacağı açıklandı.

Sağlık Bakanlığı ek ödemelerini kimler alacak?  Taşeron, güvenlik ve temizlik görevlilerine ek ödeme var mı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık çalışanlarına yapılacak ek ödemelerle ilgili bir açıklama yaptı. Koronavirüs vaka sayısını ve önlemleri açıklayan Bakan Koca, sağlık çalışanlarının döner sermaye ödemelerinin 3 ay kadar tavan fiyatta olacağını belirtmişti. Fahrettin Koca’nın bu açıklamalarının ardından Sağlık Bakanlığı tarafından yeni genelge yayımlandı.

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgede Fahrettin Koca’nın ifade ettiği ek ödemelerde 3 aylık tavan fiyatın esas alınacağı ve bu ödemelerin 1 Mart 2020 tarihinden itibaren geçerli olacağı ifade edildi.

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Koronavirüs salgınından dolayı sağlık çalışanlarına ek ödeme yapılmasına dair genelgede aşağıdaki ifadelere yer verildi.

Taşeron ve Kamu İşçilerine Ek Ödeme Olacak Mı?

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan yeni genelgede taşeron ve kamu işçilerine dair herhangi bir karara yer verilmedi. Covid – 19 salgınında hastanelerde çalışan işçiler de ek ödemelerden yararlanmayı talep ediyor.

Doğru ve tarafsız haberi anında al! Güncel haberler şimdi telefonunda. Mobil uygulamamız burada! >>> Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Günün merak edilen tüm olaylarından haberdar olmak istiyorsan, ne duruyorsun, hadi bizi Instagram’da takip etmeye başla. >>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Tüm merak edilen haberlere yer verdiğimiz Haberport Facebook Grubumuza sen de katılmayı unutma! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2020, 17:15

YORUM EKLE

Popüler Haberler