Samsung Kârıyla Dünyayı Şaşırttı

Güney Kore menşeili teknoloji devi Samsung, son zamanlarda ürettiği akıllı telefonlarla satış rakamlarını katladı. Beklenenin üstünde performans gösteren Samsung, yüzde 52 kar başarısını yakaladı.

Samsung Kârıyla Dünyayı Şaşırttı

2018’de ürettiği akıllı telefonlarla Samsung bu yılın en başarılı akıllı telefon üreticilerinden oldu. Özellikle de Galaxy S9 ve S9 Plus bütün dünyada büyük bir yankı uyandırdı. Üst düzey performans donanımının yanı sıra estetik açıdan ilgi odağı olmayı başaran S9, bütün analistleri yanılttı. Son zamanlarda devleşen Huawei ve Xiaomi gibi firmaların ürettiği cihazların Samsung’u geride bırakacağı tahmin ediliyordu.

Ancak beklenenin tam tersine Samsung yıllık bazda sadece 2018’in ilk çeyreğine kıyasla yüzde 20 başarı elde etti. Güney Koreli firmanın bir diğer stratejisi ise sadece akıllı telefon değil, işlemci satışlarına ve ekranlara da önem vermek oldu.

Samsung, Krizi Fırsata Çevirmeyi Bildi

Pek çok ekonomist, Güney Koreli üreticinin 2018’de izlediği politikanın firmayı krizin eşiğinden döndürdüğünü söyledi. Bazı telefonları beklentilerin altında kalan firma zararını işlemci satışlarıyla kapattı. Şuanda firmanın resmi web sayfasından veya yetkililerinden bir açıklama yapılmadı. Ancak tanıtımını yapmaya hazırlandığı akıllı telefonlar firmanın gidişatının iyi olduğunu gösteriyor. Kısa süre sonra 4 kameralı A9S’i tanıtmaya hazırlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 17:09

YORUM EKLE