Sanal Para Piyasası Çöküyor

Yatırımcıların ilgi odağındaki kripto para Bitcoin, iflas etti. 18 bin doları aşan Bitcoin, çıktığı günden beri en sert düşüşünü yaşadı ve Giga Watt iflasını istedi.

Sanal Para Piyasası Çöküyor

Kripto para Bitcoin yatırımcıları için kötü haber geldi. Bitcoin madencilik firmaları ve en çok bilinen firma olan Blockchain şirketi Giga Watt resmen iflasını istedi. Washington’danki İflas Mahkemesi’ne başvuran Giga Watt, borçlarını ödeyemeyeceğini açıkladı.

Mahkeme de yer alan belgelere göre şirketin 70 milyon dolarlık borcu olduğu ortaya çıktı. Ancak buna karşın firmanın şuanda 50 bin dolardan daha az bir varlığa sahip olduğu duyuruldu. 2018 yılının Ocak ayında ise bir grup davacı bir kere daha Bitcoin firmasına dava açmıştı. Şirketin verdiği sözleri tutmadığına yönelik açılan dava sırasında yatırımcılar Bitcoin’e misliyle yatırım yaptı.

Giga  Watt’a Dava Açılmıştı

Şirkette çalışan sayısı geçtiğimiz yıl 63’ten 16’ya indirilmişti. Sadece bir yıl gibi bir süre sonra da Siler Millet Avukatlık firması tarafından Giga Watt’a dava açılmıştı. Avukatlık firması, Bitcoin’in gerekli yerlere kayıt yaptırmadan kripto madencilik yaptığını savunarak kanunları çiğnediğini savunmuştu. Bitcoin’in 5000 doların altına da iten son satış dalgasıyla, kripto para madencileri bir hayli zora soktu. Piyasalardaki genel problemlerin de buna sebebiyet verdiği konuşulmakta.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2019, 00:43

YORUM EKLE