SGK İlaç Ödemesindeki Değişiklik Duyuruldu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sosyal Güvenlik Kurumu’nda yapılan değişikliklerle ilgili konuştu. Selçuk, yapılan son düzenlemeyle 413 ilacın geri ödeme listesine alındığını açıkladı.

SGK İlaç Ödemesindeki Değişiklik Duyuruldu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, SGK’nın Sağlık Uygulama Tebliği’nde yer alan değişikliklerle ilgili konuştu. Selçuk, son düzenlemeyle birlikte yüzde 45’i kanser ilacı olmakla birlikte toplam 413 ilacın geri ödeme listesine alındığını kaydetti. İlaçların bir kısmının yurtdışından satın alındığını vurgulayan Selçuk, artık bu ilaçların yurtiçinden temin edilebildiğini aktardı.

Bakan, geri ödeme listesine alımlarda kanser, alerji, HIV ve DHA gibi kritik hastalıklara yarayan ilaçların da yer aldığını kaydetti. Son değişiklikle artık vatandaşlar bu ilaçları SGK ile sözleşmeli eczanelerden temin edebilecek.

Bir Müjde de Sigortalı İşçiler İçin Geldi

Bakan Selçuk, 51 ilde sosyal güvenlik primi indirimi uygulamasının kararlaştırıldığını da duyurdu. Selçuk, 6 puanlık ilave prim teşviki yapıldığını hatırlatarak bu primlerden 1,4 milyon sigortalının yararlandığını kaydetti. Hükümetin işçi ve işverenlere katkı vermeye devam edeceğinin altını çizen Bakan, istihdam ve yatırım rakamlarını işaret etti. Hükümetin yatırımlar konusunda işverenleri teşvik ettiğini anlatan Selçuk, işçilerin de her anlamda desteklediğini kaydetti. Teşviklerle 6 milyar TL bandında bir katkının sağlandığını konuşan Bakan, katkıların artacağını da kamuoyuna duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2019, 15:58

YORUM EKLE

Popüler Haberler