SHGM 2019 Yılı Hizmet Tarifesi Yayımlandı! Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Hizmet Tarifesi Detayları!

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü havacılık faaliyetlerinde verdiği hizmetlerden alçağı ücretler hakkında yeni bir tarife yayımladı. 2019 yılı Hizmet Tarifesine dair detaylar haberimizde yer almaktadır.

SHGM 2019 Yılı Hizmet Tarifesi Yayımlandı! Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Hizmet Tarifesi Detayları!

2019 Yılı Hizmet Tarifesi

Ruhsatlandırma, yetkilendirme, tescil gibi bazı faaliyetlere yönelik sivil havacılıkta sunulan hizmetler için yeni tarife hazırlandı. Sivil havacılık sektöründe verilen hizmetler için Bakanlıklara bağlı, İlişkili Kurum ve Kuruluşlar ile Diğer Kurum ve Kuruluşların Teşkilatı hakkında Cumhurbaşkanlığı Karanamesi’nin 446. Maddesinde yer alan esaslara göre yapılan Hizmet Tarifesi, 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren uygulamaya koyulacaktır.

Verilen hizmetlerin fiyatları, bir önceki yıl fiyatlarına göre hazırlandı ve fiyatlarda herhangi bir artış uygulanmadı. SHGM hizmet tarifesi ücretlerini 2018 yılında olduğu gibi bu yıl da arttırmayacak ve havacılık faaliyetlerinin daha da büyümesini amaçlamış olacak. Ücret kampanyalarında formatsal yenilikler yapıldı ve daha basit, daha anlaşılır hale getirildi. Ayrıca tarifelere anlaşılır şekillerde dipnotlarda eklendi.

SHGM 2019 Yılı Hizmet Tarifesine Ulaşmak için Tıklayın ( PDF )

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2019, 16:49

YORUM EKLE

Popüler Haberler