Sigortasız kredi kullandıran bankalar hangileri? Hayat sigortası olmadan ihtiyaç kredisi çekme

Sigortalılık konusunda endişesi olan binlerce kişi sigortasız kredi kullandıran bankalar hangileri sorusunun yanıtını arıyor. Bankalar artık hayat sigortası olmayan ihtiyaç kredisi çekme olanağı sağlamamaktadır. İşte kredi talebinde bulunan müşterilerde dikkat edilen temel hususlar.

Sigortasız kredi kullandıran bankalar hangileri? Hayat sigortası olmadan ihtiyaç kredisi çekme

Kredi çekme aşamasında bir müşteri daima en uygun koşullar ile kredi veren bankalar konusunda araştırma yapmaktadır. Düşük faiz oranları ve bütçeye uygun ödeme koşulları oluşturulabilen bankalar daima tercih edilmektedir. Bu kişilerin bankalara gerekli belgeleri beyan etmesi halinde çeşitli kredi seçeneğinden yararlanma olanağı sağlanır. Bireylerin karşısına çıkabilecek en büyük problemlerden bir tanesi sigortalılık durumudur.

Kredi başvurusunda bulunan bireylerde minimum 6 ay sigortalı olma şartı aranmaktadır. Bankacılık işlemlerine ilişkin herhangi bir problemi olmayan bireyler, kredi başvurularında bulunabilir. Ancak bankanın dikkat ettiği en önemli hususlar arasında kredi notuyla birlikte sigortalılık süresi de vardır. Bireylerin bankalardan alacakları krediler için gelirlerini belgelemesi gerekmektedir.

Hali hazırda istihdam edilen ancak kısa bir süre sonra ayrılacak olan bireyler bankalardan kredi çekebilmek için SGK’ya başvuruda bulunmalıdır. İşyerinden haklı gerekçelerle ayrılmış olan bireyler İŞKUR tarafından işsizlik maaşı alabilmektedir. Bu noktada kişi işsizlik maaşıyla da kredi çekebilmektedir.

Son 6 Aylık Prim Ödemesi Yatırılması Gerekmektedir

Kredi başvurusunda bulunan bireylerin son 6 aylık sigortalılık durumu kritik bir öneme sahiptir. İşletmenin personelin son 6 aylık sigorta primini yatırıp yatırmadığı kişinin kredi paketlerine başvurusunda büyük bir rol üstlenir.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2019, 11:58

YORUM EKLE