SSK Bağkur emeklilerinin 1000 TL bayram ikramiyesi ödemeleri hesaplara yatırılıyor!

Emeklilerin hesaplarına bayram ikramiyesi ödemeleri yatmaya başladı. SSK Bağkur emeklilerinin 1000 TL bayram ikramiyesi ödemeleri hesaplara yatırılıyor!

SSK Bağkur emeklilerinin 1000 TL bayram ikramiyesi ödemeleri hesaplara yatırılıyor!

Koronavirüs salgını mücadelesiyle ilgili alınan kararlar kapsamda SSK emeklileri ile Bağkur emeklilerine yapılacak ödemelerle ilgili açıklama geldi.  Emeklilerin hesaplarına 1000 TL bayram ikramiyesi ödemeleri başlayacak.

Emeklilerin hesaplarına her sene Ramazan ve Kurban Bayramı öncesi bayram ikramiyesi yatırılıyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bayram ikramiyesi ödemelerinin Koronavirüs salgınından dolayı tarihlerinin değiştiğini duyurdu. Bayram ikramiyesi ödemeleri, ekonomik zorluk yaşanmaması için öne çekildiği bilgisi kamuoyu ile paylaşıldı.

Ssk Bağkur Emekli İkramiyeleri Ödeme Tarihleri

Emeklilere bayram ikramiyeleri normal şartlarda Mayıs ayının son günlerinde verilecekti. Fakat Koronavirüs salgını dolayısıyla 65 yaş üzeri olanlara sokağa çıkma yasağı verilmesinin ardından emeklilerin bayram ikramiyelerinin 7 Nisan ile 11 Nisan arasında ödenmeye başlaması kararlaştırıldı. Ödemeler şu şekilde yapılacak:

- SSK emeklisi olanların ikramiye ödemeleri 7 Nisan tarihinde başlayacak ve 10 Nisan tarihine kadar devam edecek.

-Bağkur emeklilerin ikramiye ödeme tarihleri 11 Nisan’da başlayacak.

Ayrıca sokağa çıkma yasağı bulunan emeklilerin 65 yaş ve üzeri olanların talep etmeleri halinde maaşları elden teslim edilecek.

Emekliler ne kadar ödeme alacak?

Emekli ikramiyeleri ödemeleri, 1000 TL olarak ödenecek. Ancak dul ve yetim maaşı alanların ödemeleri kendi paylarına oranla belirlenecek. Bu belirlemelere göre ödemeler, 250 TL, 500 TL veya 750 TL olarak yatırılabilir.

Dünya basınında ve yerel basında neler olup bitiyor merak ediyorsan şimdi Haberport mobil uygulamasını indir!>>>Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Dünyadan önemli gelişmeler, kritik olaylar her an karşında! Hadi, sen de Haberport’u Instagram’da takip etmeye başla! >>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Tarafsız ve doğru haberin kaynağına Facebook’tan ulaşmak istiyorsan Haberport Facebook grubuna katılmayı unutma! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2020, 22:22

YORUM EKLE

Popüler Haberler