SSK ve Bağ-Kur emeklisinin temmuz ayı zamlı maaşları ne kadar olacak?

Emekliye zam geliyor. SSK ve Bağ-Kur emeklileri temmuzla birlikte zamlı maaşlarını alacaklar. Ülkemizde bulunan 9 milyon SSK ve Bağ-Kur emeklisi temmuzda zamlı maaşlarını alacakları. Enflasyon oranı zamlara yansıtılacak. Daha önce 5 aylık enflasyona göre zam oranı yüzde 4.99 olmuştu. Emekli maaşları ne kadar olacak? Emekli zamları ne kadar? Temmuzdaki emekli maaşı zamları ne kadar olacak? İşte detaylar...

SSK ve Bağ-Kur emeklisinin temmuz ayı zamlı maaşları ne kadar olacak?

Emekli maaşlarına temmuzda zam geliyor. Geçtiğimiz günlerde bayram ikramisini alan emekliler temmuz zammını büyük bir heyecanla beklemektedir. Ülkemizde yaklaşık 9 milyon SSK ve Bağ-Kur emeklisi bulunmaktadır. Temmuz ayında bu emeklilere zam yapılacak.

Emekli zamları tam olarak 3 temmuz tarihinde açıklanacak. Emekliler temmuz maaşını zamlı bir şekilde alacaklar. Enflasyon oranları da hesaba katılarak yapılacak olan zammın 5 aylık enflasyonun zamlara yansıtılmış oranı yüzde 4.99 seviyesinde oldu. Bu zam ile birlikte emeklilere 56 ile 269 lira seviyesinde zam yapılacak.

EMEKLİ ZAMLARI BELLİ OLDU

Emekli maaşlarına yapılacak olan yüzde 4.99'luk zamdan sonra en düşük emekli maaşı 1181 TL seviyesine ulaşacak. En yüksek emekli maaşı ise 5659 TL seviyesine yükselecek. Eğer haziran ayında da enflasyon artarsa zamlar da artacak.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2019, 10:25

YORUM EKLE

Popüler Haberler