SSK ve Bağ-Kur'lulara 3 Maaş Avans Uygulaması Nedir? Kim 3 Maaş Avans Alabilir? 3 Maaş Avans Nasıl Alınabilir?

Emekli olmak adına gerekli işlemlerin hepsini tamamlamış olanlar anca 3 ay boyunca halen maaşları bağlanmamış olan vatandaşlarımız SGK’ya dilekçe vererek avans talebinde bulunabilmektedirler. Peki SSK ve Bağ-Kur’lulara 3 Maaş Avans Uygulaması Nedir? İşte bu uygulama hakkındaki ayrıntılı bilgiler bu yazımızda sizlerle...

SSK ve Bağ-Kur'lulara 3 Maaş Avans Uygulaması Nedir? Kim 3 Maaş Avans Alabilir? 3 Maaş Avans Nasıl Alınabilir?

SSK ve Bağ-Kur’lulara 3 Maaş Avans Uygulaması Nedir?

Bilindiği gibi vatandaşlarımız emeklilik başvurusunda bulunmaları sonrasında belirli bir süre herhangi bir maaş kapsamında olmamaktadırlar. Emekli maaşlarının bağlanmasını bekledikten sonra, hayatlarının kalanında düzenli olarak yatacak olan emekli maaşlarına kavuşurlar. Kimi vatandaşlarımız için maaş bağlanma süreci rahat geçerken, kimi vatandaşlarımız içinse epey bir sancılı geçmektedir. Ancak bunu dert etmenize gerek yok! Yazımızı okuduktan sonra içinize su serpileceğinden eminiz.

Emekli vatandaşlarımızın maaş bağlanma sürecinde zorluk çekmemeleri için emekliye 3 maaş avans sistemi uygulanacak. İsminden de anlaşılabileceği gibi emekli vatandaşlara talep etmeleri durumunda 3 maaşa kadar önden çekebilme imkanı tanınacak.

3 Maaş avans sistemi hakkında halen çok ayrıntılı bilgi verilmiş değil. Bu bağlamda sistemin ne zamandan sonra uygulamaya konacağı hakkında da kesin bir bilgi bulunmuyor. Herhangi bir gelişme yaşandığı takdirde yine aynı intenet adresimiz üzerinden siz değerli okurlarımız il paylaşacağız.

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2019, 14:26

YORUM EKLE