Tapu Harcı İndirimi ve Konut KDV İndirimi Ne Zaman Sona Erecek? Süre Uzatıldı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı tapu indirim süresinin uzatılacağını duyurdu. Yoğun talep olan konuyla ilgili Bakan Albayrak açıklama yaptı. Tapu harcı ve konutta kdv indirimi için son tarih 31 Mart 2019. Detaylar haberimizde...

Tapu Harcı İndirimi ve Konut KDV İndirimi Ne Zaman Sona Erecek? Süre Uzatıldı!

Vatandaşın talep ve istekleri doğrultusunda Hazine ve Maliye Bakanlığı harekete geçti. 31 Aralık 2018 tarihine kadar uzatılmasına hükmedilen KDV ve tapu harcı indirimiyle ilgili alınan karar vatandaşları memnun etmişti. Bakanlık, inşaat sektöründe görev yapmakta olan bireylerin yoğun ilgisi olduğu belirtiliyor.

KDV’de Yüzde 8 İndirimi 31 Ekim’de Sona Ermişti

Maliye Bakanlığı, KDV oranlarının yüzde 18’den 8’e düşürülmesi kararını almıştı. 31 Ekim 2018 tarihine kadar yapılan indirim talepler doğrultusunda 31 Aralık tarihine uzatılmıştı. Bu indirimle birlikte özellikle de yüksek tutarlarda satın alınan evlerde büyük indirimler görülmekte. Öneğin 1.000.000 TL değerindeki bir evde yapılan KDV indirimiyle 100 bin TL’lik bir indirim söz konusu olmaktadır.

İndirimler Ne Zaman Bitecek?

Bakan Berat Albayrak, ekonomide yaşanan belirsizliklerin giderilebilmesi için KDV ve ÖTV indirimlerinin uzatılacağını duyurmuştu. İndirimlerin 3 ay daha uzatılacağını kaydeden Albayrak, indirimlerin sektörün canlandırılabilmesi için yapıldığını paylaşmıştı. Yani indirimler 31 Mart 2018 tarihine kadar geçerli olacak. Sürecin daha da uzatılabilmesi için yoğun bir talep olduğu belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2019, 12:51

YORUM EKLE