Tarımsal Destekleme Ödemeleri Bugün Başlıyor İşte Ödeme Takvimi

Tarımsal Destekleme Ödemeleri bugün itibari ile başlayacak.

Tarımsal Destekleme Ödemeleri Bugün Başlıyor İşte Ödeme Takvimi
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın çiftçilere yönelik Tarımsal Destekleme Ödemeleri bugün başlıyor. Bakanlık tarafından çiftçilerie toplam 2 milyar 127 milyon TL destek dağıtılacak. 2017 yılı tamamında ise toplam 12 milyon 8 milyonluk destek verilecek. 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren başlayan destek çiftçilerin hesabına yatıralacak.

 Ödeme iş takvimi ise şu şekilde olacak;

Tarımsal destekleme ödemeleri 24 Şubat Cuma saat 18.00'den sonra çiftçilerin hesabına yatırılacak. Çiftçiler, vatandaşlık numalarının son hanesine göre  önümüzdeki hafta da hesaplara aktarılmaya devam edecek. Destek kapsamında azot, gübre, hububat ve bakliyat, yem, hayvan hastalıkları tazminatı, gen kaynakları tohum fidan depoculuk alanlarını kapsayan destekten Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kayıtlı çiftçiler ve bununla ilgili daha önceden başvuru yapmış olanlar yararlanabilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, "Tarımsal destek ödemeleri kapsamında bugünden itibaren 2 milyar 118 bin TL'lik ödeme yapacağız. Böylece 2017 yılı içinde üreticilerimize vermeyi planladığımız toplam 12,8 milyarlık tarımsal hibe desteğinin yüzde 22'lik kısmını ödemiş olacağız" dedi. 
Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2017, 14:58

YORUM EKLE