Taşeron işçilere ne kadar zam yapılacak? Belediyeden taşeron işçiye 0 zam müjdesi

Belediyeden taşeron işçiye yüzde 30 zam müjdesi. Hak-İş Sendikası Genel Başkanı açıkladı. Elmadağ Belediyesi taşeron işçilerine zam yapıldı. İşte detaylar.

Taşeron işçilere ne kadar zam yapılacak? Belediyeden taşeron işçiye 0 zam müjdesi

Taşeron işçilere müjdeli haber geldi. Taşeron işçiler kadroya girmek ve maaşlarına zam yapılması için belediyelerle görüşüyordu. Elmadağ Belediyesi, sendika ile imzaladığı anlaşma doğrultusunda taşeron işçilere %30 zam yapıldığını açıkladı.

Elmadağ Belediyesinin yanı sıra bazı belediyelerde taşeron işçilerin çalışma şartlarında yenileme yapacak. Yapılan düzenlemeler sonrası işçilerin yüzleri güldü. İlk düzenlemeyi yapan Elmadağ Belediyesi bünyesinde bulanan taşeron işçilere zam yaptı.

Belediyeden taşeron işçiye %30 zam müjdesi

Elmadağ Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında yapılan görüşmelerden taşeron işçileri sevindiren haber geldi. Belediye taşeron işçilere %30 oranında zam yapıldığını duyurdu.

Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan Elmadağ Belediyesi ile yapılan görüşme sonrası taşeron işçilerin maaşlarında zam yapıldığını duyurdu.

Taşeron işçilere ne kadar zam yapılacak?

Hizmet-İş Sendikası ile Elmadağ Belediyesi arasındaki görüşmeler sona erdi. Yapılan görüşmede taşeron işçilerin maaşlarına %30 zam yapılmasına karar verildi.

Sendika Genel Başkanı Mahmut Arslan belediye ile yapılan görüşme sonrası açıklamalarda bulundu. Arslan 696 sayılı KHK kapsamında kadroya alınan taşeron işçilere 2020 yılının Ekim ayı itibariyle zamlı maaşlarının verileceğini açıkladı.

Taşeron işçilere zamlı maaşları nasıl ödenecek?

Elmadağ Belediyesi ile sendika görüşmelerinden çıkan karar sonrası Belediye bünyesinde çalışan ve kadroya alınmış taşeron işçilerine asgari ücret üzerinden yüzde olarak artış yapılacağı açıklandı. Söz konusu zam oranı taşeron işçilerle yapılacak görüşmeler sonrası belirlenecek.

Taşeron işçilerine verilecek zam oranı iş sözleşmeleri dikkate alınarak asgari ücretin %10,20 ve 30’u kadar zam yapılabilir. Söz konusu oran maaşa katıldığında maaşın %4 oranında artması bekleniyor.

Elmadağ Belediyesi’nde taşeron işçi sona erecek

Mahmut Arslan taşeron işçilerin kadroya dahil edilmesine dair yaptığı açıklamada, Elmadağ Belediyesi’nin bünyesinde bulunan taşeron işçiler için önemli adım atıldığını ifade etti. Mahmut Arslan Elmadağ Belediyesi çalışanlarının maaşlarına zam yapılmasının taşeron işçi sistemini ortadan kaldırmak adına önemli olduğuna vurgu yaptı.

Sendika ve Elmadağ Belediyesi arasında yapılan görüşme sonrası taşeron işçiler artık belediye kadrosuna dahil oldu ve maaşlarına da zam yapıldı. Yapılan sözleşmede belediye işçilerinin artık İŞKUR üzerinden alınacağı da açıklandı. Böylelikle taşeron işçi uygulaması Elmadağ Belediyesi bünyesinde ortadan kalktı.

HAK-İş Başkanı Mahmut Arslan taşeron işçilerine verilen destek için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2020, 23:31

YORUM EKLE

Popüler Haberler