Taşerondan Kadroya Geçen Çalışanlara ve Kamu Çalışanlarına Bayram İkramiyesi Ödemesi Yapılacak

İlave tediyelerinin ikinci yarısı 31 Mayıs'ta verilecek! 30 Ocak'ta yayınlanan KHK ile taşerondan kadroya geçenlere ve kamu çalışanlarına bayram ikramiyesi verilecek! Belediye personeli ikramiyeden faydalanamayacak.

Taşerondan Kadroya Geçen Çalışanlara  ve Kamu Çalışanlarına Bayram İkramiyesi Ödemesi Yapılacak

Taşeron statüsünden kadroya geçen sürekli ve kamu çalışanına ilave tediye ödemeleriyle ilgili detaylar Ocak ayında duyurulmuştu. İlave tediye ödemelerinin ikinci kısmı Ramazan Bayramı öncesinde verilecek. 4D statüsündeki sürekli çalışanaysa bayram öncesinde 75 TL harçlık verilecek.

Belediye Çalışanlarını Kapsamıyor

30 Ocak günü yayınlanan kanun hükmünde karaname kapsamına yalnızca kamu personeli ve kadroya geçen sürekli işçiler alındı. Bu haklardan 4D kapsamındaki sürekli işçiler yararlanabilmekteyken, belediye firmalarında çalışan çalışanlar ilave tediye ödemesi almayacak. İlave tediye ödemelerinin ilk kısmı 31 Ocak 2019’da yapılmıştı.

İkinci Ödemeler 31 Mayıs’ta

Tediye ödemelerinin ikinci bölümünün 31 Mayıs 2019 günü ödenmesine karar verildi. Ramazan Bayramı 3 Haziran Salı günü başlıyor ve kamu işçileri bayram öncesinde ikramiyelerini almış olacaklar. 4D kapsamındaki sürekli işçi statüsündeki kişilere her yıl 10 gün olmak suretiyle ikramiye ödemesi yapılmaktadır. Ödemenin 5 günlük kısmı 31 Ocak’ta gerçekleşmişti. 31 Mayıs tarihinde Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı öncesinde de 75 TL harçlık verilecek.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 15:16

YORUM EKLE
YORUMLAR
allah yardımız olsun
allah yardımız olsun - 1 hafta Önce

Artık duyun sesimizi adımız katrolu ama acız hiç hakkımız yok belediye işçisi