Tek Seferde Tonlarca Palamut

Bartın-Zonguldak arasında avlanan balıkçılar palamut bolluğuyla karşılaştı. Boş tekneyle denize açılan balıkçılar dolup taşan palamutla geri döndü.

Tek Seferde Tonlarca Palamut

Tekirdağlı balıkçıların dolup taşan tekneleri yüzleri güldürdü. Karadeniz’e açılan balıkçıların teknelerinde adeta adım atacak yer kalmadı. Tonlarca palamutu tek seferde avlamayı başaran balıkçılar, ağları teknelerine atarken büyük zorluklar yaşadı. Palamutları koyacak yer bulamayan kimileri teknede buldukları yerde geri dönüş yolunu tuttu.

Kameraya saniye saniye alınan görüntülerde palamutlar kasalara dolduruldu. Tamı tamına 700 kasa palamut yakalandı. Balıkçı kaptanı yaptığı açıklamada Bartın-Zonguldak arasında avlandıklarını ve tonlarca palamut yakaladıklarını aktardı. Bu yıl yüzlerin palamutla güldüğünü belirten kaptan, alınan neticeden bir hayli memnun.

Palamut Tam Bir Vitamin Deposu

Tezgahlar palamutla dolup taşmaya başladı ve milyonlarca kişi palamutun faydalarını merak etmeye başladı. Palamutlar özellikle de Eylül-Ekim ayından Şubat-Mart ayına kadar sofralarımızda yer buluyor. Fosfor ve sülfür açısından oldukça zengin olan palamut en çok protein içeren balıklardandır. D vitaminiyle de tam sağlık dostu palamut, bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.

Palamutlar aynı zamanda estetik güzellikte de öncü bir besindir. Saç tellerinin kuvvetlenmesini ve saçların daha gür çıkmasını sağlar. Yağlardan kaçan kolestrol hastalarının bir numaralı tercihi palamut olmalıdır. Çünkü bu balık, kan içinde bulunan kolestrol oranını da dengelemektedir.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 17:09

YORUM EKLE