TİS Görüşmelerinde Türk Hava Yolları Ve Hava İş Sendikası 3 Yıllık Anlaşmada El Sıkıştılar

Türk Hava Yolları ile Hava İş Sendikası bir süredir devam eden Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerini tamamlayarak bugün 3 yıllık bir sözleşmeyle el sıkıştılar.

TİS Görüşmelerinde Türk Hava Yolları Ve Hava İş Sendikası 3 Yıllık Anlaşmada El Sıkıştılar

Bugün Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı ile Hava İş Sendikası Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal ve bir çok yetkili Türk Hava Yolları Genel Yönetim Binası'nda bir araya geldiler.

Burada düzenlenen imza töreninde İmzalanan 3 yıl süreli anlaşma gereği personel maaşlarına; 2019’un birinci 6 ayı için enflasyon oran artı yüzde 2, ikinci 6 ayı için enflasyon oranı artı yüzde 1,5 , 2020’nin ilk 6 ayı için enflasyon oranı artı yüzde 2, ikinci 6 ayı için enflasyon artı yüzde 1,5 , 2021’in ilk ve ikinci dönemleri içinse enflasyon oranı artı yüzde 1 oranlarında zam yapılması kararı alındı. 

Ayrıca uçucu personelin mevcut haklarının iyileştirilmesine yönelik taraflarca sürdürülen kapsamlı çalışmaların da yine ortak memnuniyet paydasında neticelenmesi hususu ele alındı.

3 yıllık imzalanan sözleşmeyle ilgili açıklama yapan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı; 

“Türk Hava Yolları, bu toprakların en geniş istihdam kapasitelerinden birine sahip. Ülkemizin kalkınma ve gelişiminin en önemli itici güçlerinden biri olan markamız büyüdükçe Türkiye´miz, coğrafyamız, bölgemiz ve geleceğimiz de büyüyor. Markamızı büyüten en önemli faktör ise hiç şüphesiz gece gündüz demeden, bu milli duyarlılıkla çalışan büyük Türk Hava Yolları ailesinin çok kıymetli çalışanları. Çalışma şartlarından memnun her bir emek sahibinin kurum aidiyetini daha da artıracağına ve son tahlilde en küçük unsurunu teşkil ettiği motivasyon zincirinde diğer unsurları da pozitif etkileyerek, büyük başarıya mutlak surette ulaşacağına olan inancımızla, bu ailenin her bir ferdini memnun etmek boynumuzun borcu diyor ve inşallah yeni evimiz İstanbul Havalimanı´nda daha nice büyük başarılara hep birlikte imza atacağımızın sonsuz inanç ve heyecanını yaşıyoruz.” diye konuştu.

Hava İş Sendikası Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal  ise üyelerin hak ve menfaatlerini korumayı asli görev olarak benimseyecekleri vurgusunu yaparak;  " Bu noktada direkt muhatabımız olan Türk Hava Yolları yetkililerinin bizlerle aynı hassasiyete sahip olması ve aynı duyarlılıkla duruş sergilemesi bizim için son derece önemliydi. Sendikamız ve Türk Hava Yolları yetkilileri arasında bir süredir devam eden Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerini bu karşılıklı hassasiyetten hareketle, ortak memnuniyet paydasında sona erdirip, bugün imza altına almış olmaktan büyük mutluluk duyuyor, toplu iş sözleşmemizin tüm taraflara hayırlı olmasını diliyoruz." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 14:41

YORUM EKLE