TOKİ 30 İlde 41 Millet Bahçesi için Çalışmalar Sürüyor!

Toplu Konut İdaresi 30 ilde 41 millet bahçesi inşaa edecek. TOKİ yakın bir tarihte 8 adet millet bahçesi projesini de ihaleye sunacak.

TOKİ 30 İlde 41 Millet Bahçesi için Çalışmalar Sürüyor!

TOKİ Başkan Vekili Ömer Bulut, TOKİ Dergi’nin Şubat ayı sayısında millet bahçesi projeleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

30 İlde 41 Millet Bahçesi!

Ömer Bulut, bütün şehirlere önem verdiklerini ve nitelikli yaşam alanları oluşturmayı hedeflediklerini belirtti. Bu konuda çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen Bulut, son olarak Afyon, Balıkesir, İstanbul, Karabük, Karaman Ve Kastamonu’da kentsel dönüşüm projelerini hayata geçirdiklerini açıkladı.

Ayrıca Ömer Bulut, konut ihtiyacına yönelik çalıştıklarını, bu yıl için belirledikleri hedefler doğrultusunda önemli adımlar attıklarını ve 140 yeni sosyal konut uygulamasını hayata geçirdiklerini vurguladı. Bulut, toplam 5.5 milyon metrekarelik uygulama alanını kapsayan projelerle, yöre mimarisiyle uyumlu, beklentilere cevap verebilen yaşam alanları inşa ettiklerinin altını çizdi.

Millet bahçeleri hakkında da açıklamalar yapan Ömer Bulut, 30 şehirde 41 yeni millet bahçesi için çalışmalara devam ettiklerini, Şubat ayı içerisinde de 8 millet bahçesi projesini ihaleye sunacaklarını belirtti.

AKM’nin yeniden inşasında önemli adımlar attıklarını söyleyen Bulut, Atatürk Kültür Merkezi’nin ihale sürecinin tamamlandığını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da eşlik etmesiyle temel atma töreninin yapılacağını ifade etti.

TOKİ Başkan Vekili Ömer Bulut açıklamalarının sonunda yurt içi ve yurt dışında alınan bütün görevlerin yerine getirildiğini ve milletimizin gurur duyacağı yeni projeleri de hayata geçireceklerini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2019, 20:29

YORUM EKLE

Popüler Haberler