TOKİ Dar Gelirli ve Alt Gelir Grubunu Yeni Projeler ile Ev Sahibi Yapıyor

TOKİ alt gelir grubundaki vatandaşlar için ortaya koyduğu konutların %’lik bölümünü yalnızca emekli bireylere ayırmış durumda. TOKİ Dar Gelirli Emeklileri Ev Sahibi Yapıyor! Net maaşı 1200 TL seviyesini aşmayan bir emekli, 388 TL’den başlangıç gösteren rakamlarla ev sahibi olabiliyor…

TOKİ Dar Gelirli ve Alt Gelir Grubunu Yeni Projeler ile Ev Sahibi Yapıyor

TOKİ Dar Gelirli Emeklileri Ev Sahibi Yapıyor!

TOKİ yapmış olduğu konutların %25’lik bir bölümü dar gelirli emekli vatandaşlara ayırdı.

Emekli maaşı ve geliri net olarak 1200 TL’yi aşmayan emekli vatandaşlar TOKİ tarafından alt gelir grubuna yönelik olarak satışa çıkardığı evleri satın alabiliyorlar. Halihazırda ortalama olarak 30 şehirde alt gelir grubu için TOKİ konutu satışı yapılıyor.

Başvuruda bulunan vatandaşlar arasında TOKİ tarafından duyurusu yapılacak tarihlerde Hak Sahibi Belirleme kurası çekilecek. Proje bünyesinde en az fiyat 116.400 TL, başlangıç taksitleri  ise 388 TL olacak. 3 oda 1 salon konutların fiyatı ise 170.720 TL seviyesinden başlangıç gösterecek.

Türkiye Emekliler Deneği’nde Ucuza Ev Alma İmkanı

Türkiye Emekliler Deneği’de ucuz ev projelerini hayata geçiriyor. Emeklilerin ev problemlerini çözmek için birtakım faaliyetlerde bulunan Denek ucuz ev projesinin ilk ayağını Ankara’da hayata geçirecek.

Emekliler için normal fiyatın neredeyse yarısına denk gelecek şekilde ve değerli bölgelerde, 20 seneye ulaşabilen vade seçenekleri ile ev satın alma imkanı veriliyor. Projelerin hepsi banka güvencesi ile gerçekleştiriliyor ve en fazla 18 ay içerisinde evlerin anahtarları teslim ediliyor. Proje bünyesinde İncek için başvurular sona erdi. Yukaryurtçu için başvurular ise 1 Haziran 2019 tarihinden başlangıç gösterecek.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2019, 19:40

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kader kılıçarslan
Kader kılıçarslan - 3 hafta Önce

Yeter artik beklemekten yorulduk bian önce af çıksın yeter analar babalar eşler mahkum yolunu beklemekten bittiler sizden ricamız bize bir bayram müjdesi werin Allah için ya çıkarın yada insanları umutlandirmayin

Popüler Haberler