TOKİ’den Şehit ve Gazi Ailelerine Faizsiz Konut Kredisi Müjdesi! TOKİ Faizsiz Kredi Başvuru Detayları

TOKİ tarafından her yıl şehit ve gazi ailelerine yönelik faizsiz konut kredisi verilmektedir. 2019 yılı için TOKİ'den şehit ve gazi ailelerine faizsiz konut kredisi müjdesi verildi. 100 Günlük Ekonomi Planı kapsamında yer alan TOKİ faizsiz kredileri kapsamında toplam 260 milyon TL kredi kullandırılacak.

TOKİ’den Şehit ve Gazi Ailelerine Faizsiz Konut Kredisi Müjdesi! TOKİ Faizsiz Kredi Başvuru Detayları

TOKİ, şehit aileleri, gazi ve vazife malulleri için faizsiz konut kredisi verileceğini duyurdu. 100 günlük eylem planı içerisinde yer verilen ve detayları merak edilen faizsiz krediye ilişkin detaylar ortaya çıktı. 20 yıl vade ile 260 milyon TL’lik kredi sağlanacağı öğrenildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı olarak TOKİ; şehit aileleri, vazife malulleri ve gaziler için faizsiz 20 yıl vadeli kredi için çalışmanın başlatıldığını duyurdu. Kampanya kapsamında 260 milyon TL’lik faizsiz konut kredisi verileceği öğrenildi. 2018 yılı genelinde 1758 aileye 194 milyon TL’lik faizsiz kredi verilmiş ve toplam 23 bin 151 aile için 1 milyar 30 milyon TL’lik faizsiz konut kredisi imkanı sağlanmaktadır.

Faizsiz Kredi İçin Ne Kadar Masraf Alınıyor?

Kredi tutarı her yıl alınan kararlar kapsamında artış göstermektedir. Bu yıl için 260 milyon TL kredi sınırı belirlenmiş ve kredi ödemesi hak sahibi vatandaşın aldığı maaşın dörtte biri tutarının SGK tarafından kesilmesiyle alınmaktadır. Hak sahibi için yüzde 1 oranında da masraf alınmaktadır.

TOKİ Faizsiz Kredi Başvuru Detayları

TOKİ; harp ve vazife malulleri, dul veya yetimlere yönelik faizsiz kredi olanağı sağlıyor. Kredi başvurusunun yapılabilmesi için SGK Emeklilik İşlemleri Genel Müdürlüğü biriminden hak sahibi olunduğuna dair belge talep edilmesi gerekmektedir. Gerekli belgeleri alan birey Ziraat Bankası’na başvuruda bulunarak TOKİ faizsiz krediden yararlanabilmektedir.

TOKİ Faizsiz Kredi Başvuru Belgeleri

Başvuruda bulunan bireylerden kredi istek dilekçesi, SGK hak sahipliği belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, konutun tapu senedi talep edilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2019, 03:45

YORUM EKLE