Torba Teklifin 8 Maddesi Kabul Edildi! Prim, KDV, Vergi Ve Maaş Destekleri İçeren Torba Yasa Maddeleri Onaylandı!

Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kanununu, Çevre Kanununu ve sigortalı çalışanı kapsayan torba yasanın 8 maddesi TBMM'de onaylandı. Milyonlarca kişiyi ilgilendiren torba yasa hükümlerinin satır başları...

Torba Teklifin 8 Maddesi Kabul Edildi! Prim, KDV, Vergi Ve Maaş Destekleri İçeren Torba Yasa Maddeleri Onaylandı!

Sosyal Hizmetler Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi’nin ilk bölümünde yer alan 8 madde TBMM’den geçti. Torba yasa teklifine göre, engelli bireylere evde bakım ödemesinin yapılabilmesi için kişi başına düşen gelirin net asgari ücretin üçte ikisinden az olmayacağı ifade ediliyor. Ödeme hesaplanırken, bayram ikramiyesinin eklenmeyeceği de ifade edildi. Torba yasa içeriğinde ödenmemiş yardım tutarlarının da hak sahiplerine ödeneceğine dair madde de yer alıyor.

Çevre kanunu ile ilgili madde hükümleri gereğince ise, katılım payı alınmasına karar verilen ürünler için ödeme tutarlarının Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenmesine hükmedildi.

Sigortalı Çalışana Prim, Vergi ve Ücret Desteği

1 Şubat 2019 tarihi ve 30 Nisan 2019 tarihleri arasında istihdam edilen sigortalı bireylere 3 aylık prim, vergi ve ücret desteği verileceği aktarılıyor.

Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kanunu’nda değişikliği öngören maddeye göre ise, poşetle satılan ürünlerin dışında kitap KDV’leri sıfırlanacak.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2019, 15:28

YORUM EKLE

Popüler Haberler