Trendyol’da kolonya, makarna, tuvalet kağıdı, maske, dezenfekte jeli gibi ürünlerin fiyatları fahiş fiyatlara ulaştı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Türkiye'de bir koronavirüs vakasının pozitif çıktığı açıklamasından sonra Trendyol’da kolonya, makarna, tuvalet kağıdı, maske, dezenfekte jeli gibi ürünlerin fiyatları fahiş fiyatlara ulaştı. Fahiş fiyatlarla satış yapanlara sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüyor.

Trendyol’da kolonya, makarna, tuvalet kağıdı, maske, dezenfekte jeli gibi ürünlerin fiyatları fahiş fiyatlara ulaştı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın koronavirüs açıklamasından kısa süre sonra Trendyol üzerinde kolonya, makana, tuvalet kağıdı, maske ve dezenfekte jeli gibi ürünlerin fiyatı yalnızca 3 saat içerisinde 3 kere değişti. Fahiş fiyatlar vatandaşlara ‘’pes artık’’ dedirtirken, vatandaşlar tüketici haklarının söz konusu hamleye sessiz kalmasına da tepki gösterdi. Trendyol ve satıcı fırsatçılığına sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyürken, uzmanlar satıcıların yüksek cezalar alması gerektiğini savunuyor.

Gün içerisinde 3 kez değişiklik gösteren fiyatın ekran görüntülerini alan kullanıcılar fahiş fiyat değişimlerini sosyal medya üzerinden paylaştı. Yapılanların serbest piyasa ekonomisiyle uzaktan yakından alakası olmadığını belirten uzmanlar, satıcıların yüksek ceza alması gerektiğini belirtiyor.

İşte kolonyaların fiyat değişimleri

Nereye şikayet edilir?

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, fahiş fiyat iddialarının araştırıldığına dikkat çekerek, vatandaşların aşırı fiyat artışlarını ALO 175 hattına ihbar edebileceğini konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2020, 15:59

YORUM EKLE

Popüler Haberler