TÜİK Aralık Ayı İşsizlik Oranlarını Açıkladı

Düşürülebilmesi adına önemli adımlar atılmakta olan işsizlik oranının 2016 Aralık ayındaki yüzdeliğini açıklayan Türkiye İstatistik Kurumu, akıllardaki soruları giderdi;

TÜİK Aralık Ayı İşsizlik Oranlarını Açıkladı
Türkiye İstatistik Kurumu 2016 Aralık ayı işsizlik oranını 12,7 olarak açıkladı. Açıklanan bu veriye göre ülkemiz genelinde 15 yaş ve üstünde işsizlik sayısı 2016 yılı Aralık ayı döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre 668 bin gibi ciddi bir artış gösterdi. Terör saldırıları ve bir de darbe kalkışması sebebiyle işsizlik oranının düşürülebilmesi adına önemli adımlar o süreçte atılamamaktaydı. Vatandaşlarımızın daha iyi bir şekilde geçimlerini sağlayabilmeleri ve işsizlik durumunun tam anlamıyla çözülebilmesi adına büyük bir çaba sarf edilmeye devam etmekte.

Özellikle de son aylarda yetkililerimiz bu oranın en düşüğe indirilebilmesi adına projelere imza atmaktalar. Süreçte pek çok özel kurum da vatandaşlarımızın istihdamı için yeni iş yerleri açmakta ve bu yerlere işsizlikle mücadele etmekte olan vatandaşlarımızı getirmekteler. Ülkemizin uluslararası anlamdaki itibarını çok iyi konumlara getirebilmek ve ülkemizin refah düzeyini üst düzey seviyelere çıkarabilmek için sarf edilen bu mücadeleler yavaş yavaş meyvelerini vermekte.

Vatandaşlarımızın Bu Sorunlarla Karşı Karşıya Kalmaması Amaçlanmakta

Ülkemiz vatandaşlarının daha ideal bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmeleri ve işsizlik durumuyla karşı karşıya kalmamaları için hem devlet kurumlarımız hem de özel kurumlarımız bu süreçte çok başarılı işler çıkarmaktalar. Sürecin bu şekilde işlemekte olmasından vatandaşlarımız da büyük memnuniyet duymaktayken, ülkemiz büyüme beklentileri de bu durumda olumlu yönde seyretmekte. Türkiye İstatistik Kurumu’nun özellikle de bu yıl aylarının işsizlik oranını açıklaması büyük bir merakla beklenmekte.

Bu yıl teröre karşı alınan önlemlerin hat safhaya çıkmasıyla birlikte ülkemizin gidişatı hakkında çok daha doğru ve önemli adımlar atılmakta. Önceleri artan terör saldırıları sebebiyle bu tür durumlara karşı ne tür bir önlem alınabileceği yönünde pek çok adım atılmakta ve yetkililerimiz de genel olarak bu duruma yoğunlaşmaktaydı. Ancak şuanda güvenlik güçlerimiz yoğun şekilde denetimlerini artırmış ve bu süreçte artık yetkililerimiz daha çok istihdam oranının artırılabilmesi adına atılabilecek adımlara daha büyük önem vermekte. 
Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2017, 04:16

YORUM EKLE