TÜİK'in enflasyon rakamları sonrası TÜFE üzerinden Mart 2020 kira artış oranı belli oldu

TÜİK'in enflasyon rakamları sonrası TÜFE üzerinden Mart 2020 kira artış oranı belli oldu. İşte Nisan ayı güncel kira artış oranları.

TÜİK'in enflasyon rakamları sonrası TÜFE üzerinden Mart 2020 kira artış oranı belli oldu

Mart ayı enflasyon rakamlarının duyurulmasıyla birlikte bu ay kira zamları da ortaya çıktı. Mart ayındaki enflasyonun yüzde 11.86 olarak gerçekleşmesiyle TÜFE’nin 12 aylık ortalaması yüzde 13.33 oldu. Buna göre kira zammı 13.33 olarak belirlenmiş oldu.

Geçmiş dönemde ÜFE üzerinden hesaplanan kira artışları Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) rakamları üzerinden hesaplanmaya başlamıştır. Bu süreçte TÜİK tarafından açıklanan güncel TÜFE rakamları ortaya çıktı.

Nisan ayında kiraya ne kadar zam yapılacak?

Nisan ayında kira zammı yüzde 13.33 olarak belirlenmiştir.

Öneğin; 1000 TL kirası olan taşınmaza yüzde 13.33 yani en fazla 133 TL zam yapılabilecek.

Gündemdeki gelişmelerden uzak kalma! Mobil uygulamamızı indir, anında haberdar ol! >>> Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Günün önemli gelişmeleri, ekonominin gidişatı ve daha fazlası için sen de bizi Instagram’da takip etmeye başla. >>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Sıcak gelişmeler, duyurular ve açıklamalar… Basın dünyasına dair tüm ayrıntılar Facebook Grubumuzda! Hadi, sen de katıl aramıza! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2020, 22:38

YORUM EKLE

Popüler Haberler