Türk Hava Yolları Ve DO&CO Arasında 15 Yıllık Dev Anlaşma

Türk Hava Yolları uzun süredir ikram hizmeti aldığı THY DO&CO yeni bir anlaşmaya imzaladı. 15 yıllık bir anlaşma kapsamında THY Ortaköy'de iki yalının otel projesine de sahip olacak.

Türk Hava Yolları Ve DO&CO Arasında 15 Yıllık Dev Anlaşma

Türk Hava Yolları ve THY DO&CO uzun süredir devam eden ikram hizmetleri anlaşması yeniden 15 yıllığına imzalanarak karara bağlandı. Bu dev anlaşma kapsamında DO&CO böylece Türk Hava Yolları ile Türkiye'de bulunan havalimanlarından çıkışlı tüm uluslararası, ulusal ve charter uçuşlarını kapsayan ikram hizmetlerini gerçekleştirecek. Ayrıca anlaşma dahilinde THY DO&CO'nun İstanbul'da bulunan otel projesi de Türk Hava Yolları'na satışı yapılacak.

DO&CO'nun yüzde 50.03 oranında payı halka açık bulunuyor. Şirketin sermayesi 9.744.000 lirayken özsermayesi 528.903.927 lira seviyesinde. Piyasa değeri ise 4.9 milyar liraya ulaşmış durumda.

Şirket tarafından Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"DO & CO Aktiengesellschaft; DO & CO ve Türk Hava Yollari A.O. (Turkish Airlines) ortak şirketi olan THY DO & CO İkram Hizmetleri A.Ş.'nin, Türk Hava Yolları ile Türkiye'deki Havalimanlarından çıkışlı tüm uluslararası, ulusal ve charter uçuşlarını kapsayan ikram hizmetleri anlaşmasını, 15 yıl süreli olarak imzaladığını duyurur. Söz konusu anlaşma, ayrıca İstanbul‘daki otel projesinin THY DO & CO İkram Hizmetleri A.Ş'den Türk Hava Yolları'na satışını da içermektedir.

Bu işlemlerin gerçekleştirilmesi emsal koşullara, özellikle yetkili rekabet makamlarının onayına tabidir."

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2019, 14:24

YORUM EKLE

Popüler Haberler