Türkiye'nin Şampiyonu Vestel, İhracat Başarısını Sürdürüyor

Elektrik Elektronik ve Hizmet sektörünün yerli en büyük isimlerinden birisi olan Vestel, 2018 yılında da ihracat şampiyonluğunu sürdürüyor. Küresel başarıları devam eden firma, büyüyor.

Türkiye'nin Şampiyonu Vestel, İhracat Başarısını Sürdürüyor

Türkiye'de beyaz eşya ürünleri ile elektronik sektöründe çok büyük başarılara imza atan ve uzun yıllar büyümeyi asla bırakmayan Vestel, küresel anlamda da Türkiye'nin en başarılı firması olmaya devam ediyor. Şirketin henüz yayınladığı açıklamalara göre Vestel kendi sektöründeki ihracat şampiyonluğunu 20. defa kutlayacak. Geçtiğimiz sene TİM'in 2 milyar 1004 milyon $ bedelinde ihracat yapması ile sektörünün birincisi olarak belirlenen Vestel, genel sıralamanın da 7.'si olmuştu. 2018 yılı için ödül töreni gerçekleştirilen ihracat şampiyonasında Vestel bir kez daha ödülü kaldırdı. Başbakan Binali Yıldırım'ın ödülünü takdim ettiği Zorlu Holding'in Yönetim Kuruşu Başkanı Ahmet Zorlu konuşmalarında vizyonlarını ve gelecek hedeflerini ele aldı.

ÜLKE EKONOMİSİNE KATKILARIMIZ SÜRECEK

Zorlu Holding'in Türkiye'de dahil olduğu tüm faaliyet alanlarındaki katkılarına değinen Ahmet Zorlu, katma değer yaratan ürün ve hizmetlerine ara vermeyeceklerini beyan etti. Holding'in en başarılı kollarından birisi olan ve vizyonlarının en güçlü temsilcisi olan Vestel'in 155 dünya ülkesine ihracat yaptığının da altını çizen Ahmet Zorlu, 20 yıl aralıksız olarak ihracat alanındaki şampiyonluklarının gururunu yaşadıklarını söyledi.

Vestel Grubu'nun İcra Kurulu Başkanı Turan Edoğan da Vestel'e yönelik önemli cümleler kurdu. Firmanın küreselliğine işaret eden bilgiler paylaşan Erdoğan, ülke cari açığının kapatılmasında katkılarının önemli olduğunu söyledi. Araştırma ve Geliştirme ile Üretim Geliştirme alanlarındaki çalışmalarına ara vermeden bu başarılarını daha uzun yıllar sürdüreceklerini ifade eden Erdoğan,doğru yolda olduklarının da aldıkları bu ödülle anlaşılabileceğinin altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2018, 14:24

YORUM EKLE