Üreticiye ayçiçeği fark ödemeleri yapıldı

Tarımdan bir güzel haber geldi. Çiftçiler ve üreticiler için beklenen ayçiçeği fark ödemeleri yapıldığını açıkladı.

Üreticiye ayçiçeği fark ödemeleri yapıldı
Tarım kredi Kooperatifleri Tekirdağ Bölge Birliği 2016 yılında fiyatlar konusunda hem fikir sağladıktan sonra 25 bin ton ayçiçeği için ortak sahiplerine 1 milyon 800 bin tutarındaki fiyat farkı ödemesi yapıldığını açıkladı.

Bu konu için elinden gelen tüm çabayı sarfeden tekirdağ bölge müdürü Ergin Çubukcu tarim kredi birlik ile varılan anlaşma sonucunda alım fiyatı üzerinden 1,655  TL/ton olarak belirlenen ton başına 75 TL fark ödenmesi konusunda karar verildi. 

Toplam alarak alınması planlanan 25 ton ayçiçeği için ortaklarla alınan kararda 1 milyon 800 bin tl fark ödemesi yapıldı. Bu uygulama sonucunda ortaklardan olumlu sonuçlar alınmaya başlanmıştır. Böyle devam ederse 2017 yılı içerisinde 50 bin ton ayçiçeği alımı planlar arasında olduğu belirtildi. 

Bu ödemeler sonucunda ayçiçeği üreticileri derin bir nefes laraka emekleinin karşılığını bu şekilde almış oldu. 

2017 yılında ödeneceği sözü verilmesinden dolayı üreticiler büyük bir heyecanla beklemekteydi.  Ödemeler söz verilen tarihte yapılınca kuruma duyulan güvende artmış oldu.  Bu konuda Tekirdağ Bölge Müdür Ergin Çubukcu elinden gelen tüm çabayı sarfetti.
Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2017, 16:47

YORUM EKLE