Vadeli Mevduat TL Hesabı Nasıl Açılır? Nasıl Çalışır?

Birikimlerini değerlendirebileceğiniz alanlardan biri olan faiz için neler yapabilirsiniz? Nasıl faiz kazancı sağlarsınız? Vadeli mevduat hesabı nasıl açılır? hesabın çalışma şekli nasıldır? İşte tüm bilgiler.

Vadeli Mevduat TL Hesabı Nasıl Açılır? Nasıl Çalışır?

Maaşlarımızdan veya gelirlerimizden ihtiyacımızın dışında kalan miktarı biriktirerek tasarrufta bulunuruz. Tasarruflarımızı da geleceğimizin teminatı olarak değerlendirmek isteriz. Birikimlerimizin hem arttırmak hem de enflasyon karşısında korumak için döviz alımı, altın alımı, hazine bonosu , devlet tahvili alma yoluna başvurabiliriz.

Tasarruf sahibi yatırımcı eğer riske girmek istemiyorsa en doğru seçenek bankada faizle mevduat hesabı açtırmak olacaktır. Eğer hassasiyetlerinizden dolayı faiz almak istemiyorsanız katılım bankalarına mevduatlarınızı yatırabilirsiniz.

Bir Bankada Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Faiz kazanmak için açtıracağınız banka hesabı için şubeye uğramalısınız. Şubede vadeli açtıracağınız hesabınıza paranızı yatırdığınız anda anlaşmanız faiz oranı doğrultusunda faiz kazanmaya başlarsınız. Paranızı vadeden önce çekmeniz durumunda sadece anaparanızı tahsil edebilirsiniz. Yok paranıza vade sonuna kadar dokunmayıp vade sonunda paranızı çekmeseniz bile paranız aynı faiz oranı ile işlemeye devam edecektir.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 00:57

YORUM EKLE