Vadesiz döviz hesabı açma işlemleri nelerdir?

Tasarruf ya da para biriktirmek amaçlı döviz hesabı açmak için bir çok banka bu konuda müşterilerine hizmet sağlamaktadır. Döviz hesabı açmak istediğiniz bankanın şubelerine giderek ya da internet bankacılığı üzerinden hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Vadesiz döviz hesabı açma işlemleri nelerdir?

Vadesiz Döviz Hesabı Nasıl Açılır ?

Tasarruf ya da para biriktirmek amaçlı döviz hesabı açmak isteyenler bu hesaplarını bankalarda açarak hem paralarının değerini koruyabiliyor hem de gerektiğinde para transferi gerçekleştirebiliyorlar. Peki bankalar bu döviz hesaplarını açmak için hangi prosedürleri uyguluyor? Gelin hep birlikte çeşitli bankalarda döviz hesabı oluşturabilmek için hangi adımları izlememiz gerektiğini öğrenelim…

İş Bankası

 İŞ Bankası Döviz hesabı açmak istiyorsanız açacağınız hesaba en az 10 USD yükleme yapmanız gerekmektedir.

İş Bankası’ndan açacağınız döviz hesabı ile ATM’lerden de işlem yapabilirsiniz. Eğer intenet bankacılığınız varsa intenet şubesi üzerinden hemen hesabınızı açabilirsiniz.

İŞ Bankası Dolar Hesabı açarken;

Bankanın 6 aylık dönemlerde hesap işletim ücreti tahsil ettiğini bilmenizde fayda var.

2017 yılından itibaren  6 aylık vadesiz döviz hesabı işletim ücreti dolar için 18 USD, vadesiz Euro hesabı için 18 EUR olarak belirlenmiştir.

 Birçok bankada olduğu gibi otomatik ödeme talimatı gibi koşullar yerine getirildiği takdirde hesap işletim ücretinden muaf olabilirsiniz.

Halk Bankası

Halk Bankası’na dolar hesabı açmak için Halk Bankası şubelerine gidebilir ya da dilerseniz intenet bankacılığını kullanarak hesap açma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Bunun yanı sıra döviz hesabı açabilmeniz için Halk Bankası sizlere bir yol daha sunuyor. Bu yol dialog telefon hattı.

Halk Bankası döviz hesaplarından hesap işletim ücreti almaktadır.

O yıl için belirlenmiş olan  TL cinsinden hesap işletim ücreti; döviz hesabından USD ya da Euro karşılığı tutarınca yıllık olarak ödenmektedir.

Garanti Bankası

Garanti Bankası Dolar hesaplarından yılda iki kere  Ocak ve Temmuz aylarında hesap işletim ücreti tahsil edilir.

Eğer Garanti Bankası’nda döviz hesabı açmak istiyorsanız şubeye başvuruda bulunabilir ya da intenet bankacılığı üzerinden başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

Garanti Bankası’nda döviz hesabınızı birçok farklı para cinsinden açabilirsiniz.  2017  yılı itibariyle 6 aylık ücret 14 Euro olarak belirlenmiştir. Ekstre talep edilmesi gerekilen  durumlarda aylık 0,45 Euro ücret alınır.

Enpara  ( Finansbank )

Enpara, Finansbank’ın şubesiz bankacılık hizmetidir. TL ve Döviz hesaplarından hesap işletim ücreti almaz.  Enpara’nın en büyük kolaylığı hesabı açabilmek için minimum açılış tutarı ödememenizdir.

Türk Ekonomi Bankası

İntenet bankacılığı üzerinden ya da TEB şubelerine giderek hesabınızı açabilirsiniz. 2017 yılı  itibariyle TEB döviz hesabı için yılda 4 kere  toplamda 38 USD ücret ödenmesi gerekmektedir.

Ziraat Bankası

İntenet bankacılığı ile ya da şubelere başvurarak döviz hesabınız için başvuruda bulunabilirsiniz. Ziraat Bankası da hesap işletim ücreti tahsil  etmektedir.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2019, 21:33

YORUM EKLE

Popüler Haberler